Blog | Clinista


BLOG

price-e1517947012204.jpg

Saç ekimi son zamanlarda çok fazla populer olan kadın ve erkeklerin özellikle saç ile ilgili sorun yaşayanların en çok merak ettiği konulardan. Saç ekmek denince aklınıza ne geliyor ?

Haydi size açıklayalım;

Saç ekimi kadın ve erkeklerin özellikle orta ve ileri yaşta olan saç dökülmeleri sonucunda saçlı bölgelerden saçsız bölgelere yapılan saç köklerinin nakil işlemidir.

Minimal düzeyde cerrahi bir işlem olan micro-fue saç ekimi tamamen güvenli kolay ve uzman ellerde yapıldığında çok başarılı bir tekniktir.

Fakat internette araştırdığınız da karşınıza bir çok fiyat çıkmaktadır. Bu saç ekimi merkezlerinden kimi şehir turu, kimi hastanede, kimi klinikte, kimi çeşitli farklı hizmetler sunarak değişik paketler ile karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’de saç ekimi fiyatlarını etkileyen konular tamamen bunlar ile alakalıdır.

Biz sizlere hizmet verirken ve fiyatlandırma yaparken 5 önemli konuyu dikkate alıyoruz.

  • Bunlardan birincisi en iyi lokasyon;
  • En iyi lokasyonla kastettiğimiz size en iyi hastaneler, en iyi hotellerde hizmet vermek.
  • İkincisi; en iyi ekipman. En iyi ekipman ile kastettiğimiz saç ekiminde sizin için seçtiğimiz hastanelerin son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış olması.
  • Üçüncüsü; En iyi teknik. En iyi teknik ile kastettiğimiz saç ekiminde kullanılan en güncel teknikleri size sunmak.
  • Dördüncüsü; en iyi sonuç. En iyi sonuç ile kastettiğimiz saç ekimi sonucunda olabilecek en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlamak için tüm imkanları zorlamak.
  • Beşincisi ise; en iyi fiyat. Yani En iyi fiyat ile sizlere tüm bu hizmetleri sunmak

 

Yani Türkiye’de saç ekimi fiyatlarını araştırırken bu 5 faktörü gözden geçirerek karar vermenizi ve paketlerimizi bir daha incelemenizi tavsiye ederiz. Size gerçekten söylediğimiz bu 5 faktörü sunabilme için her zaman çabalayacağımızı bilmenizi isteriz.


2.jpg

Saç ekimi önce sonrası sonuçları merak edip arama motorlarında arayan bir çok insanın olduğunu görmekteyiz. Bunlar kendisi ya da çevresi adına saç ekimiyle ilgilenen veya bizzat yaptırmayı düşünen kişiler oluyor.

 

Saç ekimi önce sonra denildiğinde akla doğal olarak birçok saçsız insanın saç ekimi işlemi yaptırdıktan 15 gün, 3 ay, 6 ay sonrası sonuçlarının resimleri aklına gelmektedir. Ama bu işin sadece estetik kısmını oluşturmaktadır. Saç ekimi önce ve sonrasında dikkate alınması gereken bir çok konu vardır. Saç ekimi öncesinde varsa hormonal hastalıklar, vitamin minarel eksikliği, anemi gibi hastalıklar varsa bunlar medikal olarak tedavi edilmelidir. Daha sonra kullanılan ilaçlar mevcut bilinen hastalıklar mutlaka sağlık merkezine bildirilmelidir. Saç ekim merkeziniz büyük ihtimalle sizden bazı bulaşıcı hastalık ve kan ile ilgili değerler isteyecektir. Lütfen bunları doğru tedavi planlanması açısından eksiksiz olarak ibraz ediniz.

 

Saç ekimi sonrasına gelindiğinde size yazılacak medikal tedavi, uyarı ve bakımları eksiksiz olarak uygulamanız gerekmektedir. Ensenizdeki ve ekim bölgesindeki iyileşme süreci bu hususta tedavinizi doğru uygulamanızla direkt olarak bağlantılıdır. Saç ekimi sonrasında ensenizde seyreklik ve ufak açıklıklar görülebilmektedir bunlar genelde 3 ay içinde kaybolurlar. Ayrıca hissizlik, sertlik hissi, kaşıntı, karıncalanma gibi hisler gayet normaldir ve zamanla geçicidir.

3 günlük ana iyileşme dönemi atlatıldıktan sonra saçınızı ve ensenizi önerilen ürünlerle hergün yıkamalı ve nemlendirmelisiniz. Bu sizin daha çabuk normale dönmenizi hızlandıracaktır.

 

Ekilen saçlar genelde ilk günden itibaren uzamaya başlar, 1-2. ay arasında şok dökülmesi dediğimiz bir dökülmeye uğrarlar. Korkmayın bu dökülme geçicidir. Saçlarınız 3. aydan itibaren daha güçlü olarak çıkmaya başlayacak ve 6-12 ay içinde tam formunu bulacaktır.

 

Saç ekimi önce sonra denildiğinde sadece aklınıza sonuç ile alakalı resimler gelmesin, bu süreçlerden bahsederek saç ekiminin öncesini ve sonrasını açıklamaya çalıştık. Şimdi en keyifli zaman yani sonra fotoğraflarınızı paylaşma zamanınız. Burada karar sizin……yeni saçlarınızla bol gülüşlü mutlu yarınlar dileriz.


kaliteli-ucuz-hızlı.png

Ucuz PRP ya da saç ekimi gibi birçok arayış bazen olumsuz sonuçlara neden olabilir.  Estetik operasyonlar günümüzde çok sık uygulanmaktadır. Neredeyse 17 yaşından itibaren uygulanmaya başlanan estetik cerrahi pahalı bir sektördür. Bu yüzden insanlar daha ekonomik fiyatlarla estetik yaptırmak istediklerinde merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde uzman olmayan kişilerin ellerinde ziyan olacak sonuçlar alınabilir.

 

Neden Ucuz PRP’den Kaçınılmalıdır?

PRP konusunda net bir fiyat söz konusu olmasa da belirli bir ortalaman bahsetmek mümkündür. Ancak çok ucuz olan uygulamalardan kaçınmak gerekir.

PRP uygulamasının mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Bilinçsiz ve doktor olmayan estetisyenlerin kesinlikle yapmaması gereken ucuz PRP gibi estetik müdahalelerde kişinin sağlığı ciddi tehlikelere girebilir.

Geçtiğimiz aylarda bir hemşirenin başına gelen olayda dudak estetiği sorunu estetik faciasına neden olmuştu. Bu gibi ucuz uygulamalar genelde başarısızlıkla sonuçlanır. Bu yüzden mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

 PRP Riskleri

Ciddi bir riski olmayan PRP çok minik enjektörlerle uygulandığı için yanlış enjektör kullanımı birçok soruna neden olur. Sağlıklı bir uygulama için gerekli olan gerçek kişilerin tercih edilmesi şarttır. Riskli durumlar söz konusu olduğundan dolayı mutlaka bilindik hastanelerde uygulamanın yapılması gerekir.

PRP Fiyatları Ne Kadar?

 Günümüzde özel hastanelerde uygulanan PRP fiyatları ucuz değildir. Piyasaki şartlara göre ortalama bir fiyat belirlenebilir. Bu yüzden ihtiyacınız olan uygulamanın bilen hastanelerde bilinen şekillerde yapılması oldukça önemlidir.

Eğer ucuz PRP söz konusu olursa bilin ki bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz yükselmiştir. Düzenli olarak hizmet alacağınız birçok hastanede yararlanmak istediğiniz estetik uygulamaları uzman doktorlar yapmaktadır. Bu doktorlardan bilgi almak istediğinizde de farklı estetik alanlarda uzman oldukları için sizi en profesyonel ekiplere yönlendireceklerdir.


istanbul-2-e1517822388207.jpg

Saç ekimi İstanbul bölgesinde çok yoğun hastaneler olduğu için bu büyükşehirde oldukça fazladır. Talep gösteren birçok kişi saç ekimi konusunda İstanbul’u tercih etmektedir.

Saç ekimi turizmi için de ilk tercih edilen yer İstanbul’dur. Üstelik her mevsim tercih edilen bu kentte birçok özel hastane anlaşmalı oldukları konaklama merkezleri ve diğer çözüm ortaklarıyla saç ekimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişi çoğu zaman aynı gün içinde saç ekimi işleminin gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Nerelerde Saç Ekimi Yaptırılır?

Saç ekimi hastanelerde yapılır. Ülkemizin her yerinde saç ekimi yaptırılacak merkezler vardır. Özellikle özel hastanelerin tercih edildiği saç ekimi işlemi için uzman bir ekip çalışmaktadır. Fiyatlar da alınacak olan saç grefti sayısına göre değişmektedir. Bu yüzden her yerde farklı teknolojiler kullanıldığı için fiyatlar da değişmektedir.

Profesyonel bir ekip bulabileceğiniz saç ekimi İstanbul gibi Ankara ve İzmir illerinde de sık yapılan bir iştir. Bu kentlerde büyük hastaneler vardır.

 Saç Ekimi Yaptırmak

Sadece erkekler değil kadınlar da saç ekimi yaptırmaktadır. Saç ekimi yaptırdıktan sonra kaç, sakal ve bıyık gibi farklı bölgelere de saç ekimi yaptırılması mümkün olmaktadır. Saç ekimi yaptırılması gerektiğinde birçok kişi öncelikle muayene olur ve teklif alır. Teklifler sonrasında ise saç ekiminin kaç adet greftle yapılacağı ortaya çıkar.

Saç Ekimi Riskleri

 Saç ekiminde herhangi bir risk faktörü söz konusu değildir. Genelde başarısız olan kişilerin saç ekimi uygulamalarının sonuç vermeme riski vardır. Saçların alınıp yeniden çıkması gerçekleşmezse operasyon başarısız olabilir. Bu yüzden saç ekimi İstanbul gibi metropollerde tercih edilmektedir. Bu metropollerde çok sayıda hekim ve hastane olduğu için saç ekiminde riskler söz konusu olduğunda dikkat edilmelidir.


okan-üniversitesi-hastanesi-e1517822099286.jpg

Günümüzde erken yaşlarda başlayan saç dökülmeleri ciddi sağlık sorunlarından biri olmuştur. Kişileri hem psikolojik hem de fiziksel açıdan olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle değişik sebeplerle ortaya çıkan saç ekimi hastane koşulları altında yapılmalıdır.

Saçların incelmesi ile birlikte ön saç çizgisinin gerilemesi kişileri saç ekimi yöntemlerinden yararlanmaya yönlendiriyor. Saç dökülmesinin ve kelleşmenin oluşmasında ana faktörler olarak erkeklerde genetik kadınlarda ise hormonal sebepler gösterilebiliyor. Diğer yönden bazı hastalıklarda saç dökülmelerine kelleşmenin oluşmasına sebebiyet verebiliyor.

Saç Dökülmesi Normal Mi?

Gün içerisinde 50 ila 100 tel arasında dökülen saçlar normal bir durum olarak gösterilirken 100 telden daha fazla miktarda dökülen saçlar ve buna ek olarak dökülen alanda yeni gelen saçların ince ve cansız olması bir sorun olarak değerlendirilebilir. Her canlı gibi saçlarda büyür ve dökülerek ölürler.

Büyüme evresini tamamlayan saçlar kuruma döneminde kırılarak veya koparak dökülebilirler. Bu evre mevsim değişikliklerine göre yoğunluk açısından farklılık gösterebilir. Saç ekimi hastane koşullarında yapıldığında yeniden canlı ve doğal saçlara ulaşılabilir.

Saç Ekimi Yöntemi

Saç ekiminde bir çok yöntem kullanılabilir. Gelişmeler ve yapılan çalışmalara üzerine günümüzde en sağlıklı saç ekimi yönteminin FUE yöntemi olduğu üzerinde durulmaktadır. FUE yöntemi ile verici alanda hiçbir kesi izi meydana gelmez. 0,8 ila 1,1 milimetre çapında özel uçlu mikromotorlar ile birer birer, ikişer ikişer veya üçer üçer saç folikülleri elde edilir.

Bu yöntem uygulanırken saç ekimi hastanenin iyi koşullar altında donatılmasını da gerektirir. Bu sebeple saç ekiminin cerrahi bir müdahale gerektirdiği unutulmamalıdır. Ağrısız, dikişsiz ve hiçbir iz belirtisi olmadan FEU yöntemi en iyi şekilde gerçekleştirilir. Uygulama esnasında lokal anesteziden yararlanılarak verici alandan alınan saç folikülleri alıcı alana nakledilir.


hairtransplant-e1517510658616.jpg

Saç ekimi Kartal bölgesinde birçok özel hastane gözetiminde yapılmaktadır. Çevre illerde de bulunan birçok kişi Kartal’a saç ekimi yaptırmaya gelmektedir.

 

İstanbul’da bulunan birçok kişinin bu bölgedeki özel hastanelerde saç ekimi konusunda destek alması mümkündür. Saç ekimi ekibinden destek almak  isteyen birçok kişi gerekli olan merkezleri bulmak ve en uygun merkezden bilgi almak için ilgili yerlerden uzmanlarla görüşmektedir.

 

Her geçen gün kalabalıklaşan bir nüfusu olan Kartal bölgesinde saç ekimi konusunda bilgi almak isteyen birçok kişi vardır. Bu kişiler saç ekimini başarılı bir şekilde çevredeki hastanelerden yaptırabilmektedir.

 

Saç Ekimi Masrafları

 

Saç ekimi konusunda birçok kişi maddi olarak hazırlanarak karar verir. Genelde greft başına ücretlendirilen saç ekimi Kartal bölgesindeki hastanelerde oldukça uygundur. Bu yüzden ekonomik olarak avantajlı olarak yararlanılan saç ekimi fiyatları bu bölgede oldukça uygundur.

 

Maddi olarak belirlenmiş olan standart bir ücret olmasa da ortalama fiyatlar greft başına 2-3 TL civarındadır. Bazı yerlerde de saç ekimi konusunda çok daha uyun fiyatlar almanız mümkündür. Bu fiyatlar merkezlerin deneyimine ve genel masraflara göre değişmektedir.

 

Saç Ekimi Merkezi Bulma

 

Uygun fiyatlara saç ekimi yaptıracak olan bir merkez bulan kişiler, önce muayene olarak tahmini olarak ne kadar saça ihtiyaç olduğunu öğrenirler. Daha sonra da belirlenen zaman diliminde buluşmak üzere kararlaştırılan uygulama yapılır.

 

Uygulama konusunda saç ekim merkezi hastaya neler yapacağını söyler ve en kısa sürede saç ekimi işlemine başlanır. Saç ekimi sırasında birçok kolaylık sağlanmaktadır. Hastalara müzik dinleterek ya da TV izleterek sıkılmamaları için gerekli destek sağlanır.

 

Uygulama sonrası saç ekimi Kartal ilçesindeki otellerde konaklayan bu kişiler kontrollerden sonra kalıcı saçlarının çıkmasını beklemektedir.

 


radyasyon_onkolojisi-e1517510391710.png

Radyasyon onkolojisi radyoterapi olarak bilinen ve özel dalgalar tarafından taşınan bir enerji türüdür. Uzun süredir görüntüleme teknolojilerinde kullanılan bu sistem akciğer filmi olarak bilinen görüntüleme tekniğinde kullanılmaktadır. Kanser tedavisinde kullanılan radyoterapi ışın tedavisi olarak da bilinmektedir. Yüksek dozdaki radyasyon hücrelerinin bölünüp çoğalmasını engeller ve bu hücreleri öldürür.

Radyoterapinin Yararları

Vücudun birçok bölgesindeki kanser tipi için radyasyon onkolojisi tercih edilmektedir. Hastaların yarısından fazlasında  radyoterapi kullanılır. Tek başına ya da cerrahi olarak kullanılan radyasyon tedavisinde bazen tümörü küçültme amacı güdülür bazen de hastaların tümörlerinin tamamen iyileşmesi sağlanır.

Genelde kanser hastalarının tedavisinde başarılı sonuçların alındığı günümüzde radyoterapi teknikleri oldukça gelişmiştir. Başarılı bir şekilde uygulama yapılması için uzmanlar tarafından destek alınması şarttır. Profesyonel destek almak isteyen birçok kişi doktor tarafından bilgilendirilir ve tedaviye başlar.

 Riski Var Mı?

Tedavi amacıyla kullanılan birçok yöntemde olduğu gibi radyoterapide de riskler vardır. Bu riskler kanser hücrelerini yok edecek dozda dokulara zarar vermektedir. Bu durumda sağlıklı hücrelerin de yok edilmesi söz konusu olacaktır. Ama riskler kanser gübrelerin sonuçlarından çok daha azdır. Herhangi bir sorunu olan hastaların tedavilerinde uygulanan radyoterapi bilinçsiz bir şekilde verilmemelidir.

Radyoterapi Nasıl Verilir?

 Dıştan ve içten uygulanabilen radyasyon onkolojisi genelde polikliniklerde yapılan bir tedavidir. Son yıllarda 3 boyutlu olarak uygulanan radyoterapi yoğunluk ayarlı gibi birçok özelliği ile uygulanır. İçerden uygulanan radyasyon ile oldukça önemli olan kanser türlerinin tedavi edilmesi mümkün olabilir.

Radyoterapiyi Kim Verir?

Radyasyon terapisi onkologların gözetiminde radyoterapi teknisyeni, fizikçisi ya da hemşiresi tarafından yapılır. Bunun dışındaki kişilerden de yardım alınabilir. Bu uygulamanın başarılı bir şekilde yapılması için hastanın tedavilere düzenli olarak katılması arttır.


asd-e1517509800784.jpg

PRP Tedavisi Hakkında

Son dönemde ortaya çıkmasına rağmen adından kısa bir süre içerisinde söz ettiren PRP (Platelet Rich Plasma) yani “Trambositçe Zengin Plasma”; bireyin vücudundaki doğal iyileşme sürecini hızlandırma prensibi üzerine oturtulmuştur. Burada doğal iyileştirme süreci ifadesinin kullanılmasının nedeni; PRP enjeksiyonunun, bireyin kendi kanından oluşturulmasıdır. Diğer bir ifadeyle; bireyden alınan kan trambosit bombardımanı ile zenginleştirilir ve tekrar bireye enjekte edilir.

İlk aşamada diş ve atletik yaralanmaların tedavisinde kullanılan PRP, takip eden dönemlerde saç ekiminde de aktif olarak kullanılan bir yöntem olarak yerini aldı. PRP tedavisinin bilinilirliğini bu denli arttırmasının en temel nedenleri; problemi kalıcı olarak ortadan kaldırmayı ve kısa bir tedavi sürecini vaat etmesidir.

PRP Nasıl Uygulanır?

Tahmin edilebileceği gibi tedavinin başlamasından önce tedavi olacak bireye bir ön muayene uygulanması gerekir. Gerek ve yeter şartlar sağlanıyorsa, bireyden bir miktar kan alınır ve alınan bu kana ayrıştırma (santrifüj) işlemi uygulanır. Kan, bileşenlerine ayrıldıktan sonra alyuvarlar kanın yapısından uzaklaştırılarak trambosit yönünden zengin bir madde elde edilmiş olur. Bu noktada trambosit hücrelerinin görevlerinden bahsetmek gerekir.

Trambosit; pıhtı oluşturma ve yapısal hasarların onarımında görev alan bir kan hücresidir. Bu açıdan bakıldığında; trambositçe zengin olan bir sıvının vücut üzerinde yaratabileceği etkileri tahmin etmek zor olmayacaktır.

Elde edilen PRP sıvısı, tedavi edilecek olan bölgeye maske ya da mezoterapi tekniğiyle enjekte edilir. Mezoterapi; doğrudan deri ile temas ederek enjeksiyon yapma işlemi olarak tanımlanabilir. Hasarlı bölgeye enjekte edilen sıvı, doğal iyileşme sürecini hızlandırarak bölgedeki yapısal bozuklukların kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlar.

PRP tedavisinin uzman hekimler tarafından doğru tekniklerle uygulandığı takdirde herhangi bir yan etkiye sebebiyet vermemesi de, tercih edilmesini sağlayan etmenlerden biri olarak karşımıza çıkar.

 


saç-dökülmesi-clinista.jpg

SAÇ DÖKÜLMESİNİ TETİKLEYEN ETMENLER

Özellikle erkek bireylerde kadınlara oranla daha sık rastlanan saç dökülmesi az ya da çok hemen herkesin yaşadığı bir problemdir. Öyle ki normal bir birey, gün içerisinde 50 ile 100 adet arasında saç döker. Belirtilen aralığın üzerinde saç döken bireylerin ilerleyen dönemlerde kel kalma riskinin bir hayli yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Peki hemen herkesin yaşantısının belirli döneminde karşılaştığı bir problem olan saç dökülmesinin nedenleri nedir? İnsan vücudunda meydana gelen her problemde olduğu gibi saç dökülmesinde de, problemi ortaya çıkartan nedenlerin deyim yerindeyse nokta atış ile tespit edilmesi tedavi noktasında büyük öneme sahiptir.

Saç dökülmesini tetikleyen nedenleri sıralamak ve detaylandırmak istersek:

– Fiziksel ve Zihinsel Stres: Bireyin yaşadığı bir fiziksel travma, ameliyat ya da bir hastalık saç dökülmesinin nedeni olabilir. Burada saçın 3 doğal evresi olduğunu belirtmek gerekir. Vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelen travma; büyüme, dinlenme ve dökülme şeklinde olan saç döngüsünü bozar ve birey saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalır.

– Gebelik: Bireyin hamileliği esnasında meydana gelen hormon değişimleri de saç dökülmesini sebep verebilir. Gebeliğin meydana getirdiği saç dökülmesi genellikle doğumdan sonra görülür. Gebelik sebebiyle dökülen saçların yerine herhangi bir tedaviye gerek kalmadan yenilerinin geleceği tıbbı araştırmalar sonucunda ispatlanmıştır.

– Protein, Vitamin, Mineral Eksikliği: Proteinler; saçların büyümesini yapısını etkileyen temel besin maddesidir. Bu sebepten de vücutta protein eksikliği olması saç dökülmesi problemini doğrudan etkiler. Elbette protein eksikliği, saç dökülmesi üzerindeki etkisini anlık olarak göstermez. Vücuttaki protein miktarının düşmesinde bir ya da iki ay sonra birey saç dökülmesi ile karşılaşabilir. Ayrıca saç gelişiminde ve sağlığında işlevi bulunan bazı vitamin ve minerallerin eksikliğinde de saç dökülmesi görülebilir.

– Genetik Faktörler: Saç dökülmesini etkileyen etmenlerden bir tanesi de genlerdir. Ailesinde iki ya da daha fazla kişinin saç dökülmesi yaşadığı bireylerin, aynı problem ile karşılaşma olasılığının % 35 kadar arttığı kliniksel araştırmalar sonucunda tespit edilmiş bir olgudur.

Hormonal Faktörler: Tiroid hastalığı, testosteron hormonu seviyeleri, gebelik sonrası dönem gibi hormonal değişikliklerin oldu bazı durumlarda saç dökülmesi sıklıkla görüebilmektedir.


saç-ekimi-türkiye-2.jpg

Sağlık Turizmi Türkiye

Eğer siz de çevrenizde kafasında bant ve şapka olan Araplar görüyorsanız Türkiye’desiniz demektir. Sağlık turizmi Türkiye tutkunu olan Arapların gözdesi haline gelirken saç ekiminin etkilerini azımsamak olmaz.

Erkeklerin büyük bir kısmı saç ekimi için ülkemize gelerek hem tatil hem de estetik yaptırmaktadır. Bununla birlikte beraberinde gelen kadınlar da burun estetiği, dudak dolgusu gibi birçok uygulama yaptırmaktadır. Yani sağlık turizmi, ülkemize ciddi bir gelir potansiyeli sunmaktadır.

Erkekler de kadınlar da sağlık turizmi söz konusu olduğunda en kısa sürede sonuç alacakları Türkiye’yi tercih ederek çok ucuza estetiklerini yaptırabilmektedir.

Hangi Ülkelerden Geliyorlar?

Başta Arap ülkeleri olmak üzere, Orta Doğu, Avrupa ve yurt dışında yaşayan Türkler estetik operasyonlar için ülkemizi tercih ediyor. Özellikle Orta Doğu ülkelerinden gelen turistlerin birçok kısmı sadece saç ekimi amacıyla geliyor ve aynı zamanda tatillerini de yapmış oluyorlar.

 Dünya Çapında Başarı

Sağlık turizmi Türkiye için Amerika ve Almanya’dan sonra üçüncü sıraya ilerlediği bir sektör haline gelmiştir. Her geçen gün daha fazla kişinin talep gösterdiği sağlık turizmi konusunda başarılı sonuçlar sunan ülkemizde özel hastaneler çeşitli kampanyalar düzenleyerek anlaşmalı oldukları otellerle birlikte sağlık turizmi tatilleri organize etmektedir.

Bu sistemin ciddi bir devlet teşviği ile geliştiği bilinirken, son yıllarda özel hastanelerin artış göstermesi ve bazılarının sadece estetik operasyonlar konusunda hizmet vermesi sektörün önde gelen firmalarının da sağlık turizminde pay almak için çaba göstermesine neden olmuştur.

Neden Türkiye’ye Geliyorlar?

Türkiye’nin seçilmesinin nedeni çok ucuz olması ve Türklerin yabancı turistlere karşı çok fazla kampanya düzenlemesi oluyor. Özellikle sağlık turizmi Türkiye konusunda meraklı olan turistleri celp ederek ekonomiye de ciddi anlamda katkılar sağlıyor.


Sitemiz, 15.02.2008 tarihli ve 26788 sayılı Sağlık Bakanlığı'nın 29 uncu maddesi uyarınca sunduğumuz hizmetler hakkında bilgilendirme ilanı ve duyurusu kapsamında hazırlanmıştır. Bu web sitesi kullanımları için Clinista Health Services tarafından özel olarak tasarlanmıştır. İhtiyaç duydukları ihtiyaçlar, yaygın olarak kullanılan işlemler hakkında bir arşiv bilgi sitesidir.

Copyright by Sosyaldr.com 2017. All rights reserved.