Diş Hekimliği – Clinista
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


Tedaviler

DİŞ HEKİMLİĞİ

diş hekimliği

Diş hekimliği ve Ağız Cerrahisi

DİŞ İMPLANTI

Diş Hekimleri ve Diş Cerrahisi Kliniklerinde diş hekimleri tam donanımlı modern diş klinikleri için olağanüstü diş bakımı sağlarlar. Clinista’da diş hekimleri ekibimiz genel dişhekimleri, endodontistler, periodontistler, ağız ve çene cerrahları ve diş hijyeni uzmanlarını kapsamaktadır. Clinista Dental Clinics, mümkün olan en yüksek dental tedaviyi sağlayan üstün sterilizasyon yöntemleri ile en yüksek teknoloji standartlarını sunmaktadır. Kliniklerdeki özel ameliyathaneler, genel anestezi veya derin sedasyon altında diş tedavisini sağlamak için tam donanımlıdır. Diş fobisi veya engelli hastalar bu rahatlatıcı ve güvenli ortamda rahatlatılabilir. Diş hekimlerimiz size sağlıklı bir gülümseme vermek için ağız ve diş problemlerinin tam spektrumunu tedavi edebilir. Sağladığımız tedaviler:

 • Bridges & Crowns
 • Orthodontics
 • ImplantsBonding
 • Restorations
 • Invisible Partials
 • Gum Diseases
 • Impacted Molars
 • TMJ Dysfunctions

Aesthetic Solutions

 • Veneers
 • Smile Design
 • Gummy smile
 • Crowding
 • Discoloration
 • Full Mouth Restorations
 • Metal Free Restorations
 • Whitening

Köprüler & Kronlar

Çok az diş yapısı kaldığında, dişi porselen kronla düzeltmek zorundayız. Bir dişin eksik olduğu durumlarda, bir implant yerleştirmek, bizim ilk tercihimizdir, implantın kontrendike olduğu durumlar, bu alanı bir köprü ile değiştirmek zorundayız.

Kayıp diş / dişlerin her iki tarafındaki dişler, protez dişleri / dişleri yerinde tutmak için dayanak görevi görecek şekilde hazırlanır. Estetik, biyolojik ve mekanik ihtiyaçlara göre değerli metal restorasyonlara kaynaştırılan tüm porselen veya porselen gibi yüksek kaliteli malzemeleri tercih ediyoruz.

Gelişmiş gücün önemli olduğu estetik durumlarda bile, kendi dişleriniz ve diş etlerinizle doğal olarak karışan, metal içermeyen zirkonyum dioksit destekli porselen kuronlar kullanıyoruz.


ORTODONTİ

Ortodonti, diş düzensizliği, orantısız çene ilişkileri veya her ikisinin de sonucu olabilecek malokluzyonların (yanlış ısırıkların) tedavisi ile ilgili bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Yaşınız ne olursa olsun ortodonti, ısırığınızı koruyabilir, işlevlerini yerine getirirken dişinizin etkinliğini en üst düzeye çıkarır ve iyi hizalanmış bir gülümseme yaratır. Ortodonti dişlerin ve altta yatan köklerin yeniden konumlandırılmasını içerir ve dişin taç kısmına daha iyi destek sağlar. Ortodontik tedavi şimdi daha büyük estetik çekicilik, artan rahatlık ve azaltılmış tedavi süresinin yararları ile ilişkilidir.

Ortodontik tedavi, çene, boyun ve dudakları yeniden şekillendirerek, özellikle çene cerrahisi ile kombine edildiğinde, yüzünüzün görünümünü canlandırabilir. Ek olarak, iyi hizalanmış dişler ağız hijyenini sürdürmeyi kolaylaştırır.

Yeni teknoloji ve yeni malzemeler, her zamankinden daha rahat, daha az görünür ve daha verimli ve daha hızlı tedavi anlamına gelir. Modern ortodonti yeni net estetik parantezler, Görünmez Aligners ® ve süper hızlı tedaviler sunar.

Köprüler ve Kronlar Ortodonti

İmplantlar Yapıştırma Restorasyonları

Görünmez Kısmi Diş eti hastalıkları

Etkilenen Molars TMJ Disfonksiyonları İmplantlar, dişlerin eksik olduğu çene kemiğine yerleştirilen küçük titanyum kökleridir. İmplantlar, diş hekimliğinde en son teknolojik ürünlerdir. 2007 yılında tüm dünyada 1,5 milyon implant uygulandı. Fonksiyonlar ve estetiğin yanı sıra implantlar, dişler eksik olduğunda meydana gelen kemik kaybını önleyerek yüz yapısını koruyabilir.

Genel olarak tüm implant prosedürleri, rahat bir diş sandalyesinde basit bir lokal anestetik enjeksiyon ile gerçekleştirilir. İmplant yerleşimini takiben, ağrılı ağrı kesiciler, hafif ağrı için yeterlidir. Diş tedavilerinden korkan hastalarımıza sedasyon diş hekimliği önerilmektedir.


Yapıştırma Restorasyonları

Kompozit malzemelerin diş üzerine yapıştırılması, uzun yıllardır kullanılan bir tekniktir. Son gelişmeler bu restorasyonların dayanıklılığını ve uzun ömürlülüğünü artırdı. Küçük çürük, hafif yontulmuş, rengi yıpranmış, aşınmış dişleri tamir etmenin çok muhafazakar bir yoludur.

Bunların yanı sıra diş beyazlatma, kapanma boşlukları ve dişlere düz bir görünüm veren estetik işlemler de tek bir ziyarette yapılabilir.


GÖRÜNMEZ MALZEMELER

Özel kronların ve protez altında görünmeyen hassas ataşmanların birleşimi, ağzınızda metal görünümü olmayan mükemmel bir stabilite ve güzel bir gülümseme sağlar.


DİŞ ETİ TEDAVİSİ

Periodontiyum hastalıkları (periodontal hastalıklar), tüm dünyada diş kaybı için en sık görülen faktörlerdir. Dişi çevreleyen yapılar, dokular (sakız, kemik, bağlar) periodontiyum olarak adlandırılır.

Genelde diş hekiminiz tarafından fırçalama, diş ipi gibi rutin profesyonel tedaviler gibi evde yaptığınız ağız hijyeni prosedürleri, periodontal hastalıkların önlenmesi için yeterlidir.

Ancak bazı olgularda kliniğimizde flep operasyonu, kök planlaması ve doku greftleme gibi ileri tedaviler yapılır, enfeksiyonun durdurulması, derin ceplerin ortadan kaldırılması ve kaybedilen dokuların rekonstrüksiyonu yapılır.


GÖMÜLÜ AZI DİŞİ TEDAVİSİ

Etkilenen üçüncü azı dişlerinin çıkarılması (bilgelik dişleri) diş hekimliğinde en yaygın prosedürlerden biridir.

Komşu dokulara ve dişlere yönelik bir tehdit olmadıkça, her etkilenen dişi çıkarmayı tercih etmiyoruz.

Tamamen kemikle kaplanmış, etkilenmiş bir diş ile uğraşırken, hastanın rahatlığı için sedasyon öneririz.


TMJ Disfonksiyonu

Bu dengesizlik, bunlardan muzdarip olanlar için iki soruna neden olur. İlk olarak, bu iki kemiği birbirine bağlayan Temporomandibular Eklemlerin (TMJ’ler) yanlış hizalanmasına yol açar.
İkincisi, kemiklere bağlanan kaslarda uyumsuzluk yaratır. Sadece bu iki sorundan kaynaklanan acı verici semptomlar dizisi çoğu insan için şaşırtıcıdır. Çoğu zaman ağrı aslında TME’lerin kendisinde olmamasına rağmen, parmaklarınızı sadece kulağınızın önünde bastırıp ağzınızı açıp kapatarak kendinizinkini hissedebilirsiniz.


Estetik Çözümler

KAPLAMALAR

Estetik diş hekimliği, hastalara muhteşem, fonksiyonel gülümsemeler sunmak için günümüz ağız bakımının yüzünü değiştiriyor.

En konservatif tedavi yöntemlerinden biri olan porselen laminat kaplama prosedürü estetik diş hekimliğinin kilometre taşı gibidir. Daha hoş ve güzel bir gülümseme yaratırken, renksiz, çarpık, yıpranmış, boşluklu, yanlış hizalanmış dişleri ve ısırık sorunlarını düzeltmenin harika bir yoludur.

Porselen laminat kaplamalar dişler, ağız ve tüm gülümseme için estetik ve fonksiyonel bir iyileştirme sağlamak için dişlerin ön tarafına yapıştırılmış seramik malzemeden gofret ince kabuklardır.


GÜLÜŞ TASARIMI

Gülümseme tasarımı, gülüşünüzün estetiğini geliştiren bir sanat eseridir. Bir gülümseme sadece bu kişi için tasarlandığında gözler, dudak çizgisi, renklendirme, sakız seviyeleri ve yüz ve daha fazlası göz önünde bulundurulur.

Gülümseme tasarımı terimi, bir yöntemlerin bir bileşimini kullanarak bir gülümseme geliştirmeye uygulanır.
Diş beyazlatma ve doğrudan serbest yapıştırma, porselen kaplama diş implantları veya ortodonti gibi bir dizi gülümseme tasarım prosedüründen birini seçebiliriz. Tüm bu yöntemler, güzel bir gülüşün tüm yönleriyle donatılmış olmanızı sağlamak için de kullanılabilir.


Gummy Smile

Gum is like a frame around your teeth. Unaesthetic gum and tooth ratio may give an unpleasant appearance to the whole smile and the face.

Many people mistake this problem thinking that they have short teeth. On the contrary, they may have pearly white tooth structure underneath and overgrowth of gum tissue. Aesthetic gum contouring is a very efficient surgical procedure in such cases.


Crowding

Lack of space can cause some rotations on the dental arch. This situation ends up with coercive oral hygiene. Besides, Crowding can give an unpleasant appearance to the whole smile and the face. The treatment modalities can be orthodontics and porcelain laminate veneers.


Discoloration

Using tetracyline at early ages, non-vital teeth, silver amalgam fillings, tobacco and artificial colored foods are some of the reasons that can cause severe discolorations. Although teeth whitening is safe, effective, and an efficient way to dramatically improve discolorations, it cannot be satisfactory in severe cases and when there is excessive enamel defects.


Tüm Ağız Restorasyonları

Tam ağız rehabilitasyonu, ısırık durumunda kusurları düzeltir ve gülümsemenin görünümünü artırır.
Estetik diş hekimliği bilimi ile nöromusküler diş hekimliği bilimini ve teknolojisini birleştiren, tam ağız rehabilitasyonu fonksiyonel, konforlu ve güzel bir gülümseme yaratır.

Eğer dişleriniz aşınmış, kırık veya eksikse, çene eklemleri, baş ağrıları, sırt ağrısı veya kas hassasiyetinde ağrı hissediyorsanız, parmaklarda ve kollarda açıklanamayan hissizlik varsa – hem ısırık hem de görünüşte sorunlara neden olan belirtiler ağzın – o zaman tam ağız rehabilitasyon düşünmelisiniz. Bu tür vakalar her zaman ilk önce TMJ tedavisini alır.


Metal Serbest Restorasyonlar

Modern dental diş yapıştırma teknolojileri, reçineler, lazerler ve son teknoloji seramikler ile yeni porselen restorasyonlar, mukavemet, yıpranma, fonksiyon ve görünüm bakımından rakiplerine çok yakındır.

Yeni materyaller, dişleri tekrar bir araya getirmemize izin verir, tam kapsama kronlarının invazivliği olmaksızın onları neredeyse orijinal güçlerine geri yükler. Bu, mümkün olan en orijinal sağlıklı diş yapısını koruyan en muhafazakâr tekniktir.


Beyazlatma

Bazen basit bir beyazlatma tedavisi, gülümsemenizde dramatik değişiklikler yapar. Beyazlatma sistemi çay, kahve ve soda içmek, sigara içmek ve hatta çocukluk çağı tetrasiklin lekelerinden kaynaklanan sert lekelenme yıllarının tedavisinde çok etkilidir.

Kliniğimizde kullandığımız sistemler güvenli, hızlı ve rahattır. Ağartma tepsilerini 15 dakikadan 2 saate kadar yaklaşık 5 ila 10 gün sürecek ev beyazlatma sistemlerini seçebilirsiniz. Yoğun çalışan profesyoneller olarak, muhtemelen bu işlem için fazla zamanınız yoktur.

Ofis ağartma sistemlerinin bulunduğu yer burası. Hepsinden iyisi, “mini tatil” inizin tadını çıkarmak için rahat bir battaniyeyle ve sinema sistemimizdeki filmlerle rahatlayabilirsiniz. Yaklaşık bir saat içinde tedavi bitti, gülümsemeniz çekici ve yıllar daha genç görünüyorsun.


Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
logo

Sitemiz, 15.02.2008 tarihli ve 26788 sayılı Sağlık Bakanlığı'nın 29 uncu maddesi uyarınca sunduğumuz hizmetler hakkında bilgilendirme ilanı ve duyurusu kapsamında hazırlanmıştır. Bu web sitesi kullanımları için Clinista Health Services tarafından özel olarak tasarlanmıştır. İhtiyaç duydukları ihtiyaçlar, yaygın olarak kullanılan işlemler hakkında bir arşiv bilgi sitesidir.

Haberler

Copyright by Sosyaldr.com 2017. All rights reserved.