PRP Saç Dökülmesi Nedir ? | Clinista

PRP Saç Dökülmesi Nedir ?

PRP Saç Dökülmesi Nedir ?

PRP-saç-dökülmesi-e1513845478411.jpeg

PRP Saç Dökülmesi

Platelet Rich plazma adı verilen ve bu yöntemin kısaltması olan prp saç dökülmesine karşı bulunan en iyi yöntemdir. Modern tıbbın gelişmesi için devrim niteliğinde olan bu yöntem ile dökülen ve kelleşme görülen bölgeye yeniden saçlar  kazandırılıyor. Ülkemizde çok da tanınmayan bu yöntem ile saç dökülmesine çare bulunduğu gibi hasar gören derinin ve dokularından yeniden gençleştirilmesi sağlanıyor.

PRP Nedir?

Kan hücresinden zengin olan bu plazma hasar gören dokuların iyileşmesinde kök hücre tedavisinden daha farklı bir yöntem ile deriye uygulanıyor ve hasar gören doku kısa zamanda iyileşme kaydediyor. Hedef dokuda daha fazla kanın pıhtılaşması sağlanarak iyileşme sürecinin daha hızlı gelişmesi sağlanıyor.

Otolog adı da verilen bu yöntem ile hastanın kendisinden kan serumu elde edilir ve yine hastanın kendisine serum deri altına enjekte edilir. Prp saç dökülmesi bakımından da onarılma gösterir. Saç dökülmesinin yaşandığı derinin onarılmasına yardımcı olan prp yöntemi saçların dökülme düzeyinin normalleşmesine katkıda bulunur.

Zayıflayan ve ölmeye başlayan saç kökleri ve tüy haline gelen saç telleri prp uygulaması ile canlandırılır. Hastadan alınan serum özel işlemler ile akyuvar ve trombositlerin ayrılması sonucunda elde edilmiş olan solüsyonun seyrelmiş saçlı derinin altına enjekte edilmesi şeklinde uygulanır.

PRP’nin Cilt Rejenerasyonunda Terapisi

Bu yöntemde trombosit yöntemleri kullanılmaktadır.Trombositler vücutta yıpranan ve hasar gören kan damarlarının onarımında büyük önem taşır. Hücrelerin onarımından ziyade kanamaların durdurulmasında da son derece görev alan bu yöntem prp saç dökülmesi uygulaması ile cilt rejenerasyonunda etkin rol oynar.

Serumun salındığı yerde kollajen üretimi başlar ve yeni kılcal damarlar üretilir bununla birlikte birden fazla biyolojik faktörler iyileşme ve yenilenme gösterir. Bu yöntem ile derinin onarılması 5 kat daha ilerleme gösterir.

[wdi_feed id=”1″]


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


logo

Sitemiz, 15.02.2008 tarihli ve 26788 sayılı Sağlık Bakanlığı'nın 29 uncu maddesi uyarınca sunduğumuz hizmetler hakkında bilgilendirme ilanı ve duyurusu kapsamında hazırlanmıştır. Bu web sitesi kullanımları için Clinista Health Services tarafından özel olarak tasarlanmıştır. İhtiyaç duydukları ihtiyaçlar, yaygın olarak kullanılan işlemler hakkında bir arşiv bilgi sitesidir.

Haberler

Copyright by Sosyaldr.com 2017. All rights reserved.