PRP SAÇ TEDAVİSİ - Clinista | Saç Ekimi Merkezi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
prp tedavisi

Slider

PRP Saç Tedavisi

PRP ağırlıklı olarak saç dökülmesi tedavilerinde kullanılmaktadır. PRP yani Platelet Rich Plasma ( Platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma) teknolojinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
PRP tedavisi ile kişinin kendi kanı kullanılmakta ve böylece cilt gençleşmekte, bazı hastalıklar iyileşmektedir. Saç dökülmesi, ağrı tedavisi, cilt gençleştirme ve daha birçok soruna karşı PRP yöntemi fayda sağlamaktadır. Kök hücre ile cilt gençleştirme olarak da bilinen PRP yöntemi sırasında büyüme faktörleri bakımından zengin olan kan kullanılmaktadır.
PRP uygulaması esnasında hastadan 8 – 20 cc arasında kan alınmakta ve özel bir tüpe koyulup santrifüj işlemi yapılmaktadır. Daha sonra bileşenlerine ayrılan kandan platelet yönünden zengin plazma elde edilmekte ve bu tekrar enjeksiyon ile hastaya geri verilmektedir.

PRP Yöntemi Ne Anlama Gelir?

PRP Nedir sorusunun yanıtına bakıldığında bu yöntemde kişinin kendi kanından pıhtı hücreleri elde edilmekte ve bu faktörler cildi yenilemek amacıyla kullanılmaktadır. Peki, cildin yenilenmesi nasıl olur? Yaralanma sonrasında cildin yenilenebilmesi için pıhtı hücrelerine ihtiyaç vardır. Bu hücreler büyü faktörleri adı verilen maddeleri salgılamakta ve böylece iyileşme süreci başlamaktadır. Buna ek olarak yaralı bölgeye kök hücre çeken faktörler cilt üzerinde olumlu etkiler meydana getirmektedir. Pıhtı hücreleri bakımından zengin olan PRP tedavisi yapıldığında yenilenme ve onarım süreci hız kazanmış olmaktadır. Böylelikle iyileşme süreci başlamakta ve daha sağlıklı bir cilde sahip olunmaktadır.

PRP Uygulaması Nasıl Yapılır?

PRP yönteminde plazmalar elde edilir ve bu plazmalarda tüpün dibindeki kısım büyüme faktörleri ve pıhtı hücreleri bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle özellikle bu kısım kullanılmalıdır. Yöntem içerisinde elde edilen plazma ciltte sorunlu olan bölgeye minik iğneler yardımı ile uygulanmaktadır. Bu esnada iğne ile cilt altına ve içine verilen plazmalar cildi harekete geçirmektedir.
PRP Nedir sorusu kadar nasıl ve ne zaman yapılır soruları da önemlidir. Buna göre PRP tedavisi iki ya da dört hafta aralıklar ile yapılmaktadır. Üç veya dört seans şeklinde yapılan bu uygulama altı ya da on iki ay sonra tekrar yapılabilmektedir.

PRP Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Hastanın vücudundan kan alındıktan sonra PRP hazırlanma süreci sekiz ile on beş dakika arasında değişmektedir. Bu maddenin cildi uygulanması ise yaklaşık olarak on ile yirmi dakika arasında sürmektedir. Uygulama öncesinde anestezik özelliği bulunan kremler aracılığıyla cildin uyuşması sağlanmaktadır. PRP tedavisi sırasında kullanılan iğneler minik olduğundan dolayı çok fazla acı hissedilmemektedir.
PRP tedavisi yaptırmak kadar sonuçlarını görmek de merak edilmektedir. Tedaviden sonuç alınma süreci cildin kendini yenileme derecesine bağlıdır. Bundan dolayı sonuçlar geç görülmekte, ikinci ya da üçüncü seanstan sonra ortaya çıkmaktadır. Saçlı olan deriye PRP uygulaması yapıldığında saç kalınlığında artış meydana gelmekte ve seyrek olan alanların daha yoğun hale geldiği görülmektedir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
bkaebaaka-01

Sitemiz, 15.02.2008 tarihli ve 26788 sayılı Sağlık Bakanlığı'nın 29 uncu maddesi uyarınca sunduğumuz hizmetler hakkında bilgilendirme ilanı ve duyurusu kapsamında hazırlanmıştır. Bu web sitesi kullanımları için Clinista Health Services tarafından özel olarak tasarlanmıştır. İhtiyaç duydukları ihtiyaçlar, yaygın olarak kullanılan işlemler hakkında bir arşiv bilgi sitesidir.

Copyright by Sosyaldr.com 2017. All rights reserved.