Saç Ekimi - Saç Dökülmesi Tedavisi - Clinista | Saç Ekimi Merkezi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
saç ekimi clinista

Slider

SAÇ EKİMİ

Saç dökülmesi problemi, özellikle kadın bireylere estetik açıdan büyük rahatsızlık veren problemlerin başında gelir. Gelişen teknolojinin getirdiği imkanlar, günümüzde saç dökülmesinin bir problem olarak var olmasını ortadan kaldıracak niteliği ulaşmış olup yaygın olarak kullanılmaktadır.

Saç ekimi en basit ifadeyle; vücudun saç olan bir noktasından alınan dokunun saçsız bölgeye yerleştirilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Tanımından da anlaşılabileceği gibi saç ekimi, bireyin vücut döngüsü içerisinde gerçekleştirilen bir doku naklidir. Bu noktada birden fazla saç ekim metodu olduğunu ve bireyin fizyolojik özelliklerinin tedavi metodu belirlenmesinde ana rolü oynadığının belirtilmesinde yarar vardır.

Elbette saç ekiminin gelişi güzel bir şekilde yapılması mümkün değildir. Vücudu ilgilenen herhangi bir rahatsızlığın tedavisinde olduğu gibi saç ekiminde de öncelikli olarak bireye bir ön muayene yapılması gerekir. Yapılan ön muayenede; dökülmeyen saç köklerinin sağlık durumları, saçsız bölgelerin boyutu ve seyrek alanların tespiti faaliyetleri yer alır.
Muayene sonrasında elde edilen verilere göre uzman hekimler bir tedavi planı düzenler ve tedavinin başarı olasılığı üzerine de gerekli analizler yapılır.
saç ekimi
öncesi sonrası
saç ekimi
saç ekimi

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Saç ekimi noktasında kullanılan yöntemler ile ilgili bilinmesi gereken temel nokta; bireyin fizyolojik özelliklerine ve dökülmenin boyutuna bağlı olarak tercih edilen metodun değişkenlik göstereceğidir. Saç ekiminde en sık kullanılan teknikleri şu şekilde sıralamak ve detaylandırmak mümkündür:
1- FUE( Follicular Unit Extraction) : Kıl köklü nakli olarak bilinen bu teknik, son dönemde saç ekiminde en çok tercih edilen yöntemdir. Belirtilen yönteminde tercih edilmesi sağlayan en önemli özelliği; cerrahi bir işleme dolayısıyla ameliyat yarası ve sonrası komplikasyonlara sebebiyet vermemesidir. Yapılan istatistiksel çalışmalar; saç dökülmesi probleminin tedavisinde bireylerin % 90’ ının kıl köklü naklini tercih ettiğini ortaya koyar.

2- FUT( Follicular Unit Transplant) : FUT yönteminde; ensenin üst bölgesinde bulunan iki kulak arasından alınan doku parçalarının, saçsız bölgelere aktarılması işlemidir. Dokuların saçsız bölgelere yerleştirilmesi cerrahi işlem ile gerçekleştiğinde, az da olsa yara izi bırakır.

3- BHT( Body Hair Transplant) : Bireyin saç köklerini vücudundaki kıllardan yararlanarak oluşturmaya yarayan tekniktir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
bkaebaaka-01

Sitemiz, 15.02.2008 tarihli ve 26788 sayılı Sağlık Bakanlığı'nın 29 uncu maddesi uyarınca sunduğumuz hizmetler hakkında bilgilendirme ilanı ve duyurusu kapsamında hazırlanmıştır. Bu web sitesi kullanımları için Clinista Health Services tarafından özel olarak tasarlanmıştır. İhtiyaç duydukları ihtiyaçlar, yaygın olarak kullanılan işlemler hakkında bir arşiv bilgi sitesidir.

Copyright by Sosyaldr.com 2017. All rights reserved.