Uluslarası Sağlık Turizminin Merkezi Türkiye – Clinista

Uluslarası Sağlık Turizminin Merkezi Türkiye

Uluslarası Sağlık Turizminin Merkezi Türkiye

process-clinista.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Uluslarası Sağlık Turizminin Merkezi Türkiye

Türkiye son yıllarda çok hızlı büyüyen  sağlık sektörü ile, uluslararası sağlık alanın adından söz ettirmeye başladı.  Özellikle Arap, Avrupa ülkelerinin turizmde uğrak turizm merkezi olan Türkiye sağlık sektöründeki ciddi atılımlar, devlet destekleri ve kalite algısı ve uygun fiyatlar ile yabancı hastaların dikkatini çekmeyi başardı.

Globalleşen dünya ve internet ile oluşan araştırmacı toplumlar sağlık sektöründe tedavi süreçleri, fiyatlar gibi bilgilere artık çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. Internet bu kadar yaygınlaşmadan önce hastalar tedaviler hakkında bu kadar bilgi sahibi olamıyordu. Aynı zamanda bu bilgiye ulaşmak da zordu. Gelişen sosyal medya, internet siteleri, video yayın siteleri sayesinde hastalar artık tedavilerin havaalanından hastaneye, ameliyathaneden evlerine dönüşe kadar tüm süreçleri kolay bir şekilde izleyebiliyor karar verebiliyorlar.

Türkiye’deki hastaneler özellikle internet ve sosyal medya alanını aktif kullanarak uluslararası sağlık turizminde başarılı bir noktaya geldiler. Ayrıca döviz ve Türk lirası arasındaki kur farkı, sağlıktaki kaliteli sistem, devlet destekleri, turizm olanakları, Türk toplumunun misafirperverliği de sektörün hızla büyümesine yol açtı. Clinista sağlık hizmetleri olarak ülkemizdeki bu sisteme değinirken yurtdışından ilginç mesajlar aldığımız da oluyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda tanıtım reklamlarımızın altına yurtdışı bir klinikten “Türkiye’de her şey dahil saç ekim paketlerine inanıp gitmeyin, Avrupa’daki kliniğimize Türkiye’de saç ektirmiş fakat nekroz, enfeksiyon gibi durumlarla karşılaşan hastalar başvuruyor” diye bir yorum aldık. Biz bunu gayet olumlu bir şekilde karşılayarak gerçeği yansıtmadığını Türkiye’de sağlık sisteminin Sağlık Bakanlığı tarafından sıkı bir şekilde denetlendiğini, önyargılarından kurtulması için gerekirse misafirimiz olabileceğini, bu gibi komplikasyonlar ile Avrupa’dan Türkiye’ye gelen hastalarda da karşılaştığımızı açıkladık.

Türkiye’ye her ne kadar bu şekilde önyargılar olsa bile bizim amacımız bunları en makul şekilde giderip, uluslararası alanda üstümüze düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmektir. Yazımıza tüm dünya tarafından Kabul Görmüş, Times dergisinde yüzyılın lideri olarak yer alan ATATÜRK’ ün şu sözleriyle veda etmek istiyoruz.

“Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz”

Mustafa Kemal ATATÜRK

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
logo

Sitemiz, 15.02.2008 tarihli ve 26788 sayılı Sağlık Bakanlığı'nın 29 uncu maddesi uyarınca sunduğumuz hizmetler hakkında bilgilendirme ilanı ve duyurusu kapsamında hazırlanmıştır. Bu web sitesi kullanımları için Clinista Health Services tarafından özel olarak tasarlanmıştır. İhtiyaç duydukları ihtiyaçlar, yaygın olarak kullanılan işlemler hakkında bir arşiv bilgi sitesidir.

Haberler

Copyright by Sosyaldr.com 2017. All rights reserved.