Clinista Healthcare™ 2016
dhi saç ekimi
Saç ekimi

DHI Saç Ekimi

İstanbul’da hizmet veren merkezimiz’de DHI Saç Ekimi hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Saç ekiminin uzun yıllardır Türkiye’de başarılı olarak uygulanabiliyor olması insanların güvenli bir şekilde saç ekimi yaptırmaya teşvik etmektedir. Saç ekimi hakkında merak edilenler arasında en önemlisi işlem sonrası çok fazla acı çekilip çekilmeyeceği olmakla birlikte pek çok tekniğin olması da kafaları karıştırabilmektedir.

DHI saç ekimi, FUE gibi seçeneklerin yanı sıra manuel olarak uygulanan yöntemlerden hangisinin sizin tedavinizde uygulanacağı doktorunuz tarafından belirlenmektedir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

  DHI saç ekimi tekniğinin diğerlerinden farkı saç ekimi sırasında kullanılan Choi iğnesi olarak adlandırılan bir iğneyle ekilecek bölgeye kanal açılmadan saç köklerinin yerleştirilmesi ile gerçekleşmektedir.

FUE yöntemine benzer olarak en önemli özellikleri arasında kesik, dikiş gibi hiçbir işlem gerektirmeden saç ekimini en güvenli haliyle hastalara sunan bu teknik sayesinde minimum travma ile tedavi görmek mümkün hale gelmiştir. Toplanılan saç köklerinin iğne içerisine yerleştirilmesi sayesinde cilt dışında izole ortamda köklerin zayıflamasını engelleyerek, saçların ekilecek olan bölgeye daha sağlam ve sıkı tutunmalarını ve bunun sonucunda yüksek başarılı ve doğal sonuçlar almayı sağlar.

Oldukça hassas bir teknik olması nedeniyle alanında uzman kişiler tarafından uygulanması gereken bu yöntem zaman alsa da elde edilen sonuçlar memnun edicidir. Üstelik kanal açma işlemi gerektirmediği için saç derisinin kısa sürede iyileşmesine de olanak sağlamaktadır. Tek seansta implante edilecek kök sayısı FUE tekniğine göre daha düşüktür. DHI saç ekimi tekniği ile  daha az travma ile tam dökülmemiş saçlarda ve küçük alanlarda hiç zorlanmadan kısa süreler içerisinde yeni saçlarınıza ve doğal görünümünüze kavuşabilmek söz konusudur.

Clinista DHI Saç Ekimi ile seyrekliğe ve bölgesel dökülmelere kesin çözüm.

(Merkezimizde Tüm cerrahi ve medikal işlemler TIP DOKTORU tarafından yapılmaktadır.)

Saç ekiminde iyi sonuçların alınabilmesi için yöntemlerin doktorunuz tarafından kişiye ve duruma özel olarak seçilmesi gerekmektedir. Cerrahi öncesi doğru planlama yapılması, alacağınız sonucu etkileyen en önemli faktörlerdendir. DHI saç ekimi yaptırmak istiyorsanız mutlaka doktorumuz ile görüşüp uygunluk durumunuzu öğreniniz. İletişim için tıklayınız