Dr. Ömer Faruk - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Eğitim Bilgileri

 • İlköğretim : Ankara Dedeman İlköğretim Okulu (1994-2002)

Mezuniyet notu: 4.70/ 5.00

 • Lise : Ankara Ayrancı Lisesi (2002- 2005)

Mezuniyet notu: 4.84/5.00

 • Üniversite : Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (2005-2012)

Mezuniyet notu: 83/100

Seconda Universita di Napoli (2010) -Erasmus Exchange Program

 • Mecburi Hizmet: Pınarhisar Toplum Sağlığı Merkezi(Kasım 2012 – Aralık 2012)
 • İhtisas (Mamara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalın’da Araştırma Görevlisi): 2013-2018
 • Yurt dışı rotasyon: 1 haziran 2016-1 eylül 2016( Dr. Hilton Becker(Florida) ve Dr.Oscar Ramirez(Florida) ile çalışma, Seattle’s Children Hastanesi Craniofacial Deparmanında çalışma imkanı
 • Mecburi Hizmet: Tuzla Devlet Hastanesi (2018-2020)

KURSLAR

1)         Temel Cerrahi-Kavramlar,Tutumlar ve Beceriler Kursu, 28.09.2013, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi, İstanbul

2)         18.Temel Mikrocerrahi Kursu, 19-23 Kasım 2013, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul

3)         Bütün Yönleriyle Ortognatik Cerrahi Kursu, 36.Ulusal Plastik Cerrahi Kongresi 1 Kasım 2014, İstanbul

4)         9.Rinoplasti Kursu, 9-10 Nisan 2016, Ankara

5)         Uluslarası Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu, 9-20 Mayıs 2016, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Kozmetik ve plastik cerrahi tedavileri eğitimli karar vermeyi gerektirir. Ekibimiz size ameliyatta vereceğiniz kararlar ve sizin için uygun ve uygun çeşitli alternatifler konusunda yardımcı olmaya hazırdır. Sonuçlardan memnuniyetinizi sağlamayı, özgüveninde, sosyal güvende ve yaşam kalitesinde iyileşmeler sağlamayı taahhüt ediyoruz.

Clinista Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümü genç ve akademisyen hekim kadrosu ile klinik mükemmelliğe, hasta konforuna ve güvenliğine dayalı anlayışı benimsemiştir.Doktorlarımız kendi alanlarında kanıta dayalı ve uluslararası standartlarda tedavi hizmetleri vermektedir.

İşte Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi bölümü ile ilgili bazı hizmetlerimiz:

 • Meme Estetiği
 • Karın Germe
 • Bacak ve Kol Germe
 • Liposuction
 • Dudak Dolgusu
 • Kalça Estetiği
 • Göz Kapağı Estetiği

Yüz ve dudak estetiği son derece acısız bir işlemdir. Lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Ya da hastaların tercihine göre Emla krem sürülmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi bu operasyon son derece basit ve ağrısız olarak ofis uygulaması şeklinde yapılmaktadır.

 

Bu operasyon için en çok kullanılan dolgu malzemelerinin başında Hyalüronik asit gelmektedir. Şeker yapısına benzetilen bir maddedir. Aslında vücudumuzun hemen her yerinde bu asit bulunmaktadır. Cilt altı dokumuzu oluşturur. Süngerin yapısına benzetilen tutucu bir işlevi bulunmaktadır.

Vücut Estetiği

Vücut estetiği son derece geniş bir alandır. İçerisinde bacak, el, genital bölge, göğüs dikleştirme, göğüs küçültme, göğüs büyülte, erkekte meme büyümesi, karın germe, kol germe, kol, liposakşın, memenin yeniden yapılması, kalça ve popo estetiği gibi estetik konularıyla ilgilenmektedir. Hastalar şikâyetlerine göre burada sıralanan alanlarda çalışan uzmanlara gitmeleri gerekmektedir.

Popo ve Kalça Estetiği

Eski dönemlerde geniş popoya sahip olan kadınlar güzel olarak adlandırılırdı. Değişen zamanla birlikte güzellik algısı da değişti. Buna göre artık güzellik sembolü yüksek ve dar kalçalı ya da arkaya doğru hafif çıkık dik popolar güzelliğin simgesi haline geldi. Eski zamanlarda bu tür estetikler son derece az yapılıyordu. Ancak günümüzde popo ve kalça estetiği son derece sık uygulanmaya başlamıştır. Meme operasyonları gibi, silikon protezler, gluteal kasların arasına yerleştirilmektedir. Deri altına kesinlikle yerleştirilmemesi gerekmektedir. Bu sebeple bu tür işlemlerinde mutlaka alanında uzman estetik plastik cerrahi merkezi tarafından yapılması gerekmektedir.

Yağ Enjeksiyon Estetiği

Ameliyatsız estetik olarak bilinen yağ enjeksiyon estetiği, hastaların özellikle karın, kalça, uyluk gibi bölgelerinden enjektör yardımıyla alanın yağ dokusu işlemine denilmektedir. Buna bağlı olarak yağ en çok ağız ve burun bölgesi arasında bulunan gülme çizgilerine, yanaklara ya da vücuttaki kontör kısımlarına verilmektedir.
Bu sektör içerisinde çok fazla estetik merkezi bulunmaktadır. Kişiler bu estetik merkezleri içerisinde seçim yaparken ne yazık ki sadece bütçe konusuna dikkat ediyorlar. Ancak bu işlemlerin uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmemesi ne yazık ki istenmeyen bir şekilde kötü sonuçlanabilir. Bu tür işlemleri gerçekleştirecekseniz mutlaka uzman kişilerin çalıştığı estetik merkezlerini tercih etmeniz gerekmektedir.