Clinista Healthcare™ 2016
Saç ekimi

Saç ekimi hakkında

Erkekler ve kadınlar saçlarını kaybetmeye başladığında, bunu önleme ve saç ektirmek ile ilgili araştırmalara yönelme eğilimindedirler. Genellikle önce doğal ilaçları araştıracaklar, ancak bunların büyük ölçüde yararsız olduğunu anladıklarında, saç dökülmesi durumları ve bununla nasıl başa çıkacakları hakkında daha fazla bilgi edinmek için doktorlarını ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaret sonucu genellikle iki yönde olacaktır. Birincisi tıbbi tedaviye ve muhtemelen bir dermatoloğa başvurmaya yöneliktir. İkincisi ise saç ekimi cerrahisi yapan bir uzmana sevk olabilir.

Saç ekimi isteyen bir kadın veya erkek, cerrahi işlem hakkında bilgi aramaya başladığında, dikkatlerini çekmek için yarışan sayısız kliniğin beceri ve uzmanlığını tasvir eden yüzlerce öncesi ve sonrası görüntülerle boğuşacaktır. Saç ekim merkezleri görüşmede hastanın fotoğrafını ve önceki saç dökülme durumunu gösterecek ve ardından cerrahi saç ekimi ameliyatından sonraki mevcut durumunu gösteren bir resim gösterecektir. Ayrıca o kliniği seçerseniz yaşayabileceğiniz tıbbi olanaklar hakkında da bilgilendirileceksiniz ve genel olarak klinik hakkında bilgi edineceksiniz. Bu, insanları angajman noktasına kadar etkileyecek ve danışma süreci başlayacaktır.

İlk adım eğitimle başlar:

Hastalar saç ekimi konsültasyonu için randevu aldıklarında ya klinikten sorumlu hekimle ya da bir satış danışmanıyla görüşeceklerdir. Her iki durumda da, genellikle klinik ve seçenekler olarak sahip oldukları prosedür veya prosedürler hakkında temel bir eğitim düzeyi sağlamak için tasarlanmış standart bir sunum yapılacaktır. Genellikle saç ekimine uygunluk durumu değerlendirildikten sonra hasta prosedüre karar verir ve tarih belirlenir. Ardından ameliyat yapılır hasta iyileşmek ve nihai sonucu beklemek için eve gider. Ancak nihai sonuç ortaya çıktığında, bu hastanın saç ekimi ameliyatı yolculuğunun sonu mu olacaktır? Cevap genellikle “hayır” dır.

Clinista | Saç ekimi hakkında

Ne bilmek istiyorsun:

Saç ekimi ameliyatı ile ilgili gerçeklerden biri, bu ameliyatın çoğu zaman bir hastanın yaşamı boyunca geçireceği tek saç ekimi ameliyatı olmamasıdır. Ancak, konsültasyon sırasında hastalarla bu konu sıklıkla tartışılmayabilir. Bir saç ekimi hastasının komple kapamaya erişmek adına birden fazla işlem istemesinin birkaç nedeni vardır;

          Devam Eden Saç Dökülmesi:

Gelecekte ikinci bir ameliyatın gerekli olmasının bir numaralı nedeni, AGA’dan (androgenetik alopesi) devam eden saç dökülmesi riskidir ve bu, etkilenen her hasta ile tartışılan bir husus olmalıdır. Saç ekimi ameliyatı, hastanın doğal saçlarının saç dökülmesinin nedenlerine duyarlı olmaya devam etmesini engellemez. Bu nedenle, kişinin saç dökülme şeklini stabilize etmek amacıyla cerrahi olmayan tedaviler önce veya ameliyatla birlikte düşünülmelidir. Bu başarılmazsa, en iyi saç ekimi ameliyatından elde edilen mükemmel sonuç, optimum estetik görünümünü korumak için gelecekte ikinci bir ameliyat gerektirebilir.

Zayıf Büyüme:

Prosedürü onlarca yıldır uygulayan klinikler tarafından bile kaçınılmaz olan birkaç zayıf uzama vakası vardır. Bu, mutlaka kötü teknikten kaynaklanmamaktadır, daha ziyade ortalamalar kanunu, yerleştirilen greftlerin kliniğin beklediği kadar büyümediği bir hasta mutlaka denk gelecektir. Bu gibi durumlarda, başka bir prosedür uygulamadan önce ele alınması gereken beklenmedik veya tanınmayan bir dermatolojik veya tıbbi durumdan kaynaklanıyor olabileceğinden, zayıf büyümenin olası nedenlerinin gözden geçirilmesi gereklidir. Kafa derisi veya tıbbi durum tedavi edilirse veya kesin bir neden belirlenmezse ve kafa derisi sağlıklı görünürse, beklenen kapsama ve / veya yoğunluğa ulaşmak için genellikle ikinci bir prosedür önerilecektir.

Yanlış bilgi:

Her kliniğin, eğitim ve uygun beklentiler belirleme konusunda hastaya karşı sorumluluğu vardır, ancak konsültasyon her zaman böyle sonuçlanmaz. Örneğin, saç ekimi cerrahları nadiren doğanın kişilere bir zamanlar sağladığı yoğunlukta saç düzeyine ulaşabilirler – çünkü ne kadar çok saç dökülürse, donör alan o kadar küçülür ve eldeki köklerin kaybedilen saç alanlarına yeniden dağıtılması gerekir. İkinci gerçek, aynı yoğunluk seviyesi için ikinci bir saç ekimine ödeme yapmaya istekli olsanız bile – donör alanda bunu başarmak için yeterli saç kökü olmayabilir.

İyi haber şu ki saç ekimi sonrasında, mükemmel kozmetik sonuçlar elde etmek için aynı yoğunluk seviyesine ulaşmak gerekli değildir. Bununla birlikte, klinikler, belirli bir sonuca nasıl ulaşılacağını düşünürken, hastanın prosedüre ilişkin tam farkındalığını sağlamak için çaba göstermeli ve mevcut donör saçına ve saç dökülme modelinize göre yoğunluk sınırları konusunda sizi eğitmelidir. Bu doğru bir şekilde yapılmazsa, hastanın hayal kırıklığına uğramasına neden olabilir.

Gerçekçi olmayan beklentiler:

Tıpkı klinik gibi hastanın da gerçekçi olma sorumluluğu vardır. Hastalar, en iyi saç ekimi reklamlarında görebilecekleri ideal sonucu mutlaka beklememelidir. Her klinik en iyi sonuçlarını yayınlayacaktır ve birçok durumda kesinlikle elde edilebilir olsa da, saç dökülme modeli (kapsama alanı), renk veya yapı gibi saç özellikleri veya saç kalibresi ve greft sayıları vb her hastada aynı sonucu göremezsiniz. Her hasta benzersizdir ve farklı değişkenler sunar. Seçtiğiniz klinik ne bekleyeceğiniz konusunda tamamen açık veya kapsamlı olmasa bile bu hatırlanmalıdır, bu nedenle kendinizi eğitin ve beklentilerinizi makul tutun yoksa donör saçınız bitene kadar ideal saç ekim sonucunuzun peşinden koşacaksınız.

Saç ekimi ameliyatı fantastik ve çok ödüllendirici bir deneyim olabilir ve dünya çapında binlerce insan için olmuştur. Bununla birlikte, herhangi bir tedavide olduğu gibi, akılda tutulması gereken ödünler ve hususlar vardır ve bunlardan biri, bir ameliyatın yeterli olup olmayacağını belirleyen birçok değişken vardır. Özellikle genç hastalarda, doktorunuz dökülmenizin stabil olup olmayacağını bilemez ve ilaçların dökülmenizi stabil tutmaması durumunda donör saçınızı korumak için mümkün olan maksimumdan daha az greft önerebilir.

Kısacası, ilerleyen saç dökülmesi riskiyle, sizi ömür boyu güvende tutmak için asla bir ameliyatın yeterli olmasını beklememelisiniz. Eğer yaparsanız, ikinci bir ameliyat ihtiyacı istenmeyen bir sürpriz olarak gelebilir! İletişim için;