fbpx
Clinista™ 2016 | Saç Ekimi

Saç ekimi nasıl yapılır? Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekimi sorunlarına cevaplar ve çözümler bulun. Bir cevap bulamazsanız, bizimle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Lütfen ofisimizi 0090 551 387 78 82 numaralı telefondan arayın veya sorunuzla ilgili bize e-posta gönderin. mailto:info@clinista.com

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi nedir ?

Saç ekimi ; saçsızlık sorunu yaşayan kişilerin saçlı bölgesinden alınan saç köklerinin saçsız bölgeye transferi işlemidir. Öncelikle donör olarak kullanılacak olan saç köklerinin toplanması gerekir. Bunun için kişinin kendisi donör olarak kullanılır ve saçlı bölgelerden belli olmayacak şekilde saç kökleri alınır ve daha sonra saç ekimi gerçekleştirilir.

Hizmet merkezimizin temelini oluşturan İstanbul saç ekimi faaliyetleriyle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli !

Saç ekimi operasyonu kaç saat sürer?

Bu durum kişiden kişiye göre çok değişiklik gösteren bir süreye sahiptir. Az grefte sahip kişilerde ekim işlemi çabuk tamamlanırken ortalama 3.500 greftlik bir işlem kanama veya herhangi bir komplikasyon oluşmaz ise 6 saatte tamamlanmaktadır.

Saç köklerinin saklama koşulları nelerdir?

Saç ekimi işlemi sırasında Greftler kanlanmalı dokudan ayrılarak dışarıda muhafaza edilmektedir. Genellikle alınan kökler özel bir sıvı içerisinde ve soğuk bir ortamda bekletilir. Greftlerin vücut dışında sağ kalım süresi 6-8 saat civarındadır. Sıvı içerisinde çıkarıldıklarında çok hızlı ekilmeleri ve nemli tutulmaları gerekmektedir, aksi takdirde canlılıklarını kaybetmeye başlarlar. Ayrıca 6-8 saat sonra greftlerin sağ kalım oranının her saat başı %10-20 oranında azaldığı bilinmektedir

Sakal ekimi nedir ?

Sakal ekimi erkeklerde çok tercih edilen cerrahi bir tedavi şeklidir. Özellikle yanık yara izi gibi travmalar sonrası oluşan boşluklar ya da genetik olarak gelen ve halk arasında köselik diye tabir edilen sakalsızlık problemini çözmeye yönelik uygulanan bir müdaheledir.

Sakal ekiminde uygulanan teknikler saç ekiminde uygulanan tekniklerler ile neredeyse aynıdır. Ense bölgesinden alınan greftler yüzde yeni bir sakal hattı oluşturmak için kullanılır. Öncelikle hastanın yüzü ve ense bölgesi traş edilir, lokal anestezileri yapılır daha sonra ense bölgesinden alınan yeterli sayıda greft sayılır ve dizilir. Daha sonra yüzde açılan mikro kanallara alınan nakil edilir. Ekimden sonra yüzde gerginlik şişkinlik kaşıntı gibi hafif belirtiler görülebilmektedir. Genelde ağrı görülmemektedir. Operasyondan sonraki gün pansuman için gelinir, 3.gün ise hastaya yıkamanın nasıl yapacağı öğretilir. 3.günden sonra gösterilen şekilde hasta yüzünü 1 hafta boyunca yıkayarak oluşan kabuklanmayı dökmeye çalışır. 10.gün kontrolunde genelde tüm kabuklanmalar dökülmüş olur. Ekilen greftler genelde ilk hafta uzamaya başlasada, 3.aya kadar şok dökülmesi yaşarlar. 3 aydan sonra ekilen sakallar çıkmaya başlarlar genelde bu uzama süreci 6-12 arası devam eder. 12.ayda tamamen tüm ekilen sakallar çıkmış olur. Ekimden sonra donör bölgede ve ekim bölgesinde yara izi görülmez.

Uzman kişiler elinde yapılan sakal ekimi sonucunda genelde kişiler istediği görünüme kavuşurlar.

İstanbul’da en iyi saç ekimi merkezi

Tüm sağlık meslekleri hastalara mümkün olan en iyi hizmeti vermeye çalışır. En iyi saç ekimi kliniği-hastane steril olmalı, sağlık etiği ve yasalarına saygılı olmalı, olası sonuçlarla ilgili gerçeği söylemeli ve uygun fiyatlar vermelidir.

Yeni saç ekimi yöntemleri nelerdir ?

En efektifi teknik, ishrs‘dan altın standart olarak kabul edilen Micro-Fue yöntemidir. Protokoller, cerrahi malzemeler her geçen gün gelişmekte olsa bile uygulanan teknik şuanda aynıdır. Safir fue, perkutan fue gibi teknikler temel olarak fue tekniğinde kullanılan cerrahi malzemelerin iyileştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır.

Donör bölge nedir?

Donör bölge micro-fue işleminde nakil edilecek greftlerin toplandığı bölgelerdir. Genelde kafa arkasındaki saçlar donör olarak kullanılır. En başarılı ve doğal sonuçlar ense bölgesinden alınan greftler ile sağlanır. Ensede yeterli greft yoksa sakal ve göğüs kıllarına başvurulabilmektedir.

Kaş ekimi nedir ?

Kaş ekimi kadınlarda çok tercih edilen cerrahi bir tedavi şeklidir. Özellikle yanık yara izi gibi travmalar sonrası oluşan boşluklar ya da genetik olarak gelen ve sonradan oluşan kaşsızlık problemini çözmeye yönelik uygulanan bir müdaheledir.

Kaş ekiminde uygulanan teknikler saç ekiminde uygulanan tekniklerler ile neredeyse aynıdır. Ense bölgesinden alınan greftler yüzde yeni bir sakal hattı oluşturmak için kullanılır. Öncelikle hastanın ense bölgesi görünmeyecek şekilde traş edilir, lokal anestezileri yapılır daha sonra ense bölgesinden alınan yeterli sayıda greft sayılır ve dizilir. Daha sonra kaşlarda açılan mikro kanallara alınan nakil edilir. Ekimden sonra yüzde gerginlik şişkinlik kaşıntı gibi hafif belirtiler görülebilmektedir. Genelde ağrı görülmemektedir. Operasyondan sonraki gün pansuman için gelinir, 3.gün ise hastaya yıkamanın nasıl yapacağı öğretilir. 3.günden sonra gösterilen şekilde hasta yüzünü 1 hafta boyunca yıkayarak oluşan kabuklanmayı dökmeye çalışır. 10.gün kontrolunde genelde tüm kabuklanmalar dökülmüş olur. Ekilen greftler genelde ilk hafta uzamaya başlasada, 3.aya kadar şok dökülmesi yaşarlar. 3 aydan sonra ekilen kaşlar çıkmaya başlarlar genelde bu uzama süreci 6-12 arası devam eder. 12.ayda tamamen tüm ekilen kaşlar çıkmış olur. Ekimden sonra donör bölgede ve ekim bölgesinde yara izi görülmez.

Uzman kişiler elinde yapılan sakal ekimi sonucunda genelde kişiler istediği görünüme kavuşurlar.

Aradıgınızı bulamadınız mı? Hemen Bize Sorabilirsiniz !