Clinista Healthcare™ 2016
sıkça sorulan sorular
Saç ekimi

Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalı?

Yoğun saç dökülmesi yaşamış olanların genellikle tercih ettiği saç ekimi yöntemi kesin sonuçlar vererek saçlarınızın geri gelmesine olanak tanımaktadır. Özellikle yaş ilerledikçe daha da artış gösteren bu dökülme işlemleri günlük hayatın getirdiği stresle birlikte daha da fazla artış gösterebilmektedir. Bu nedenle saç ekimi öncesi kendiniz için nasıl bir saç istediğinize karar vermeniz sonrasındaki adımlarınız için önemlidir. Saç ekimi sürecinin çok basit olmadığı ve yeni saçlarınız çıkana kadar sabırlı olmanız gerektiğinin bilincinde olarak tercihinizi bu yönde yapmanız gerekmektedir. Saçınız için ödeyeceğiniz paraların boşa gitmemesi için en çok tercih edilen ve doktor tarafından saç ekimi yapılan merkezleri tercih etmeniz sonrasında pişman olmanıza engel olacaktır.

Saç ekimi öncesi doktorunuz tarafından gerçekleştirilen pek çok test ile saçınızın yapısı test edilmekte olup kelleşme oranı ve mevcut saçınızın yoğunluğu ile ilgili bilgi toplanmaktadır. Bunun sonucunda doktorunuz tarafından sizin için seçilen en uygun teknik ile saç ekimi işlemi gerçekleştirilmeye başlanacaktır. Manuel olarak uygulanan pek çok yöntemin yanı sıra saç ekim robotunun da içerisinde bulunduğu bu yöntemler zaman açısından farklılık göstermekle birlikte sizler için en acısız ve kesin sonuca ulaştırılacak olanın seçildiğine emin olabilirsiniz. Tüm bu yöntemler ile saç derinizde herhangi bir zedelenme, enfeksiyon olmadan en güvenilir şekilde orijinal halinize dönebilmeniz gelişen teknoloji sayesinde artık mümkün!

Kaynaklara göre %95 başarı oranı ile ekilen 3.000 saç kökünün, %70 başarı oranı ile ekilen 4000 köke eşdeğer sonuçlar ortaya çıkardığı fakat ense hasarının daha az olduğu açıklanmıştır.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.