Clinista Healthcare™ 2016
Saç ekimi

Saç Ekimi Sonrası Bakım

Uzun yıllardır saç üzerine yapılan çalışmaların olumlu sonuçlanması ile birlikte insanlar saç ektirme gibi ihtiyaçlarını kısa süreler içerisinde karşılayabilmektedir. İlk muayene sürecinden saç ekimi sonrası bakım aşamasına kadar sürekli takip edilmesi gereken bu süreç sonunda verdiğiniz emeğin karşılığını doğal saç görünümünüz ile alacaksınız. Alanında en iyi eğitimleri almış olan uzman doktorlar tarafından sizlerin istekleri doğrultusunda yapılan bu işlemler ile siz de tereddüt etmeden saç problemlerinizi en kısa sürede giderebilirsiniz.

Saç ekimi çok kolay bir işlem gibi görünse de saç ekimi sonrası bakım daha doğal görünüm elde edebilmek için en önemli aşamalardan biridir. Doktorunuz tarafından önerilen günlük hayatınızda dikkat etmeniz gereken hususların yanı sıra kullanmanız gereken pek çok vitamin sayesinde saçlarınızdaki uzamayı hızlandırabilir iyileşme sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

Saç ekimi sonrası hangi vitamin desteklerinden yararlanabilirim ?

Saç ekiminden sonra doktorunuz tarafından verilen ph5.5 şampuan ve pantenol köpük mutlaka kullanılmalıdır. Saç ekimi sonrası oluşan kabuklanmanın giderilmesini bu şampuan seti ile sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra Biotin,procapil içerikli vitamin takviyelerini de kullanmanız saçların daha kaliteli ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

The gallery was not found!

 

Saç ekimi cerrahi bir işlem olduğu için ekim sonrası ufak yaralar oluşabilmekte ve belli bir süre kullanacağınız kremler ve pansumanlar ile derinin iyileşmesini sağlamanız gerekmektedir. Sonrasında ise günlük kullandığımız şampuanlardan farklı olarak bitkisel ürünler tercih edilerek tedaviye katkı sağlamanız gerekmektedir. Saç problemlerinin kurtarıcısı haline gelen saç bakım ürünleri yeni ekilen saçlarınızın deriye daha sağlam yerleşmesini ve kalıcılığını artırmada da oldukça önemlidir. Hayalinizdeki görünüme kavuşabilmek için saç ekimi sonrasındaki doğal içeriğe sahip ürün seçimi ve kullanımına önem vermeyi de unutmayın!