Clinista Healthcare™ 2016
Saç ekimi

Saç Ekimi Türkiye

Dünyanın birçok ülkesinde saç ekimi Türkiye ile özdeşleşen bir estetik uygulama olarak bilinmektedir. Saç ekimi operasyonu ile kadın erkek herkesin saç nakli yaptırması mümkündür. Ülkemizde bu konuda uzman olan birçok klinik ve uzman hekim vardır. Saç ekimi yaptırmak isteyen yüz binlerce insan akın akın ülkemize gelerek sağlık turizmiyle birlikte saç dökülmesi sorununu tedavi ettirmektedir. Artık saçları dökülen kişiler, saç dökülmelerinin olumsuz etkileri olan kelliği tarihe karıştırmaktadır. Saçların her zaman sorunsuz ve sağlıklı olması mümkün değildir. Saç ekimi yaptıran kişiler, bu sağlıksız durumları fark ederek saç bakımlarına da özen göstermeye başlar. Yani doğru ürünlerin kullanımı, saç bakımının sorunsuz biçimde yapılması gibi etkenlerle saçların daha uzun süre sağlıklı olması sağlanır.

Saç Ekimi Türkiye ve diğer ülkelerde popüler olmasına rağmen ülkemizde ucuz olduğu için özellikle Arap ve Avrupalı tarafından çok sık tercih edilmektedir. Bu yüzden konuya sağlık turizmi açısından bakıldığında yüksek bir getirisi olduğu anlaşılmaktadır.

Saç Ekimi Türkiye

Ülkemizde başarılı olarak gerçekleşen saç ekimi İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara ve Antalya illerinde deneyimli uzmanlarca yapılmaktadır. FUE tekniği adı verilen bir teknikle yapılan saç ekimi, genelde ense bölgesinden alınan saçların saçsız bölgeye ekilmesiyle gerçekleşir. Saç ekimi yaptırılacak olan yerlerde doğru bir uygulamanın yapılması için  uzmanlar görev almaktadır. Başarısız operasyonların ortaya çıktığı durumlar sosyal medya üzerinden paylaşılmaktadır. Bu da sorunun saç ekimi yaptıracak olan kişiler tarafından olumsuz olarak geri bildirime neden olur. Oysa Türkiye’de saç ekimi yaptıran yüz binlerce insan, sonuçtan memnun kalmakta, hem maddi hem de manevi olarak bu memnuniyetlerini dile getirmektedir.

Saç Ekiminde Fiyatlar

Saç ekiminde her bir saç kılı için ücretlendirme yapılmaktadır. Saç kökü sayısı arttıkça fiyatın azalması söz konusudur. Ancak saç ekimini ucuza mal ederek deneyimsiz olan kişilere güvenilmemesi son derece önemlidir. Doğru saç ekimi tekniği belirlenerek kişinin donör olacak bölgesinin belirlenmesiyle saç ekimi işleminin mahiyeti de ortaya çıkacaktır. Yapılan bir araştırmada saç ekimi yaptıran kişilerin %92’sinin sonuçtan memnun olduğu bilinmektedir. Fiyatlar da sonucu gördüğünüzde aslında oldukça uygundur.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç ekiminin saç kliniklerinde ya da ameliyathane şartlarında yapılması gerekmektedir. Doğru bir uygulamayla memnun edici sonuçların ortaya çıktığı saç ekiminde, profesyonel çözümler her zaman önemlidir. Kıl kökleri tek tek alınacağı için kanamalar olacak, kullanılan malzemelerin kesinlikle steril ve temiz olmaları gerekecektir. Bu yüzden saç ekim merkezi seçimi son derece önemlidir. Her uygulamadan sonra %100 hijyenik olarak ortaya çıkacak malzemeler, kişilere bulaşıcı hastalıklar yayılmaması açısından oldukça önemlidir. Saç ekimi ve saç ekimi uygulama sonucunun başarısı kişinin durumuna ve uygulama şekline göre değişecektir. Bu yüzden herkesin farklı sonuçlar alacağı, bilinerek saç ekimi yaptırılmalıdır.