Clinista Healthcare™ 2016
sıkça sorulan sorular
Saç ekimi

Saç Ekimi ve Ağrı

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir?

Her yaştan insanın sıklıkla karşılaştığı estetik problemlerden biri olan saç dökülmesi yoğun bir şekilde gerçekleşmesi sonucunda insanların estetik dış görünüşlerinde kalıcı hasarlar oluşturabilmektedir. Özellikle ayna karşısında azalan saçlarınızı gördüğünüzde umutsuzluğa kapılmanız ve özgüveninizin kaybolması kaçınılmaz olacaktır.

Çözüm yolu olarak pek çok bakım şampuanı, mavi su, vitamin vb ürünler kullanmanıza rağmen saçınızdaki azalmaları önleyemediğinizi fark etmeniz sizleri en güvenilir yöntemlerin uygulandığı saç ekimi operasyonuna yönlendirilecektir. Saç ekimi yöntemini araştıran insanların çoğunlukla sorduğu soru Saç ekimi ağrılı bir işlem midir? olmaktadır. Günlük hayatı etkilemeden saç ekimi işlemini gerçekleştirmek isteyen insanların en çok korktuğu ekim işlemi ve sonrasında ağrı ile karşılaşma problemleri çoğu zaman saç ekiminden vazgeçmeleri ile sonuçlanabilmektedir. Oysa ki alanında uzman kişilerden oluşan saç ekimi merkezinde insanların en rahat şekilde tedavi sürecini atlatmaları ve en iyi sonuçlar ile merkezden memnun şekilde ayrılmaları için gerekli medikal işlemleri yapmayı amaç edinmişlerdir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda saç dökülmeleriniz için endişe etmenize artık gerek yok!Saç ekimi işlemi genellikle lokal anestezi ile yapıldığı için tüm işlemler sırasında doktorunuz ile sohbet ederek keyifli vakit geçirmeniz ile işlemler sonuçlandırılmaktadır.

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir? gibi merak ettiğiniz soruları ilk muayeneye geldiğinizde doktorunuza sorarak detaylı öğrendikten sonra içiniz rahat bir şekilde tedavi sürecine başlayabileceksiniz. Saç ekimi işlemi sırasında işlem yapılacak olan bölgeye anestezi ilaçları enjekte edilerek kısa sürede o bölgenin uyuşması gerçekleşir ve tüm işlemler sırasında hastanın ağrı çekmesi engellenmiş olunur.


 

  • Lokal anestezi işlemi çok ağrı yapar mı?

Lokal anestezi öncesi hekiminizin yapacağı muayenede eğer kendinizi çok huzursuz ve korku halinde hissediyorsanız bunu hekimimize iletiniz. Yapılan çalışmalardan bilindiği üzere stres ve paniğin hissedilen ağrıyı arttırdığı bilinmektedir. Bu gibi stres ve panik durumunda size verilecek anksiyolitik ve sedatif ilaçlar ile kendinizi daha rahat hissedecek ve lokal anestezi sırasında daha az ağrı duyacaksınız.

  • Panik atağım var saç ektirebilir miyim?

Evet, panik atağınızla ilgili kullandığınız ilaçları hekimimize iletiniz. Anti-depresan kullanıyorsanız operasyon günü dahil olmak üzere normal rutinde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu durumu bize iletirseniz hekimimiz size operasyon sırasında kendinizi rahat hissetmeniz için anksiyolitik ilaçlar verebilir. Bir çok panik atağı olan hastamıza hiç bir sorun olmadan saç ekimi yapmış bir klinik olarak size bu konuda yardımcı olabiliriz.

  • Kan ve iğneye karşı fobim var saç ektirebilir miyim?

Kliniğimizde iğnesiz anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Ayrıca operasyon sırasında uygulanan iğneleri ve çıkabilecek minimum miktarda kanı görmeyeceksiniz. Yinede kendinizi operasyon öncesi çok stresli hissederseniz sizin daha rahat hissetmenizi sağlayacak ilaçlar ve uygulamalar yapabiliriz.

  • Saç ekimi operasyonu sonrası çok ağrı olur mu?

Hastalarımızın %95 lik oranı operasyon sonrası önerdiğimiz ilaç tedavilerini uyguladığında hiç ağrı çekmediklerini beyan etmektedirler. Saç ekiminde cilt dokusu üzerinde çalışıldığından dolayı, kemik, sinir, kas dokusunda duyulan şiddetli ağrılar hissedilmez.


 

Sırf acı çekmemek için dış görünüşünden ödün veren insanların doğru bir şekilde bilinçlendirilmesi ile tüm bu sorunların önüne geçilebilir. İnternet üzerinde yer alan kullanıcı yorumlarını da inceleyerek saç ekimi sonucunda memnuniyetini belirten insanların mutluluklarına ortak olabilirsiniz. Tamamen sizlerin sağlığınız ve rahatlığınız ön planda tutularak yapılan bu işlemler için uzman ekiplere güvenmeniz en doğru seçim olacaktır. Sizler de ayna karşısında dökülen saçlarınızla her gün karşılaşmaktan bıktıysanız sizlere sunduğumuz saç ekim yöntemi ile hemen tanışmalı ve eski görüntünüze kısa sürede ulaşmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.