Clinista Healthcare™ 2016
mikro fue tekniği
Saç ekimi

Saç ekimi yöntemleri

Saç ekimi yöntemleri nelerdir? En etkili yöntem hangisidir?

FUT (foliküler ünite nakli) ve FUE (foliküler ünitenin ekstraksiyonu). En etkili yöntem FUE olarak kabul edilmektedir. Saç ekiminde , FUE şu anda alandaki en gelişmiş teknolojidir.

FUE yöntemi nedir?

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu veya Foliküler Transfer (FUE) yöntemi, saç foliküllerinin (greftler), iki taraflı postürjik bölge ve parietal saç derisindeki greftlerin mikro-motor ile alınarak tek tek nakil edilmesi işlemidir.

Greft nedir? Nasıl hesaplanır?

Bir greft, tek, çift veya çoklu foliküllerde bulunur. Bunların hepsine greft denir. Nakledilecek greft belirlendikten sonra, bu sayı ortalama 2.5 ile çarpılır ve nakledilecek ortalama saç sayısı hesaplanır.

Neden FUE yöntemi?

  • FUE ameliyatından sonra kayda değer bir iz kalmaz.
  • Ameliyat sonrası ağrı yoktur.
  • Hasta normal hayatına hemen devam edebilir.
  • FUE tekniği kullanılarak greftler herhangi biriyle toplanır ve ekilebilir.
  • Donör tasarımı yapısal etkilenme yapabilir 2 ya da 3 seansta.
  • Ameliyat sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur.

Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekiminin süresi, nakli yapılan alanın boyutuna göre; Uzman bir ekip tarafından yapılırsa yaklaşık 4-8 ​​saat boyunca sürmektedir. Nakil işleminden sonra, hasta iki gün daha takip edilir ve taburcu edilir.

Sonuç almak için kaç seans yapılması gerekiyor?

Genel olarak, saç ekimi için tek bir seans yeterlidir, ancak donör bölgedeki saçın kalitesine bağlı olarak, implantasyon alanı için seans sayısı belirlenir. Bir seans yeterli olabilir, ilk ameliyattan altı ay sonra ikinci bir seans daha planlanabilir.

Ekilen Saç ne zaman çıkar?

Nakledilen saç kökleri, üçüncü ayın sonunda büyümeye başlar; Saç köklerinin% 60’ı 6. ayda, %70’i 7.ayda ve 12. ay sonunda% 100 oranında çıkarlar.

Nakledilen saçların dökülme riski var mıdır?

Hayır, dökülmeyecektir, ense saç köklerinde herhangi bir predispozan geni yoktur.

Saç ekim masrafları nasıl belirlenir?

Saç ekim işlemlerinde saç dökülmesi, bölge, nakledilecek kök sayısı, seans sayısı, donör bölgedeki kılların durumu; işlem yapan kişinin deneyimi, işlemin yapıldığı ortamlar ve alınan ek hizmetler fiyat belirlenmesinde rol oynar.