Clinista Healthcare™ 2016
Saç ekimi

Saç Ekimi Zararları Nelerdir?

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki lütfen uzman ve bu konularda yetkinliği olan özel yerlerde saç ekim işlemi yaptırınız. Çoğu kişinin korku ve kuşkuyla araştırdığı ve bu sorulara cevap aradığı o meşhur soru olan Saç Ekimi Zararlı Mı? sorusunu yanıtlamaya ve aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Aslında bu korkunun ilk sebebi iğne korkusu ikincisi ise insanların doğruluğu olmayan genel geçer yorumları. Uzman kadrosu ve deneyimli bir klinikte sorunsuzca ve güvenli bir şekilde saç ekimi yaptırılabilir. Yani doğru ve uzman bir yerde yapılan saç ekimi zararlı bir uygulama değildir. Her gün sağlık teknolojisinin kendini geliştirmesi ile saç ekimi işlemi acısız ve kolay bir şekilde artık yaptırmak mümkündür.

Hastaların bilmesi gereken en önemli şey saç ekimi ve sonrasında uzmanların dediklerini birebir uygulandığında takdirde hasta herhangi bir zarar görmeyecektir. Saç ekimi yapılmadan önce yapılacak olan yerin iyice araştırılması gerekmektedir.

Saç Ekim Riskleri Zararları Nelerdir?

  • Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan operasyonlar hasta da ciddi alerjik rahatsızlıklara sebep olmaktadır.
  • Saç ekim alanında yada donör olarak belirlenen kısımda ödem oluşabilir.
  • Saç ekimi işlemi anestezi ile yapılan bir operasyon olduğu için bilinçsizce yapılan bir hata sonucunda kalıcı tahribat ve rahatsızlıklar oluşabilir.
  • Hasta saç ekimi sonrasında ağrılar yaşayabilir.
  • Operasyon yapılan alanlarda kanama olabilir. Açık yaralardan oluşan bir kanama ciddi bir sorun yaratabilir.
  • Saç kökleri nakil sırasında doğru bir açıyla ekilmelidir. Aksi takdirde düzgün olmayan bozuk bir saç yapısı meydana gelebilir.
  • Saç ekiminden sonra uzman tavsiyelerine uymamak ciddi sorunlar teşkil edebilir.