Sakal Ekimi Nedir?

Seyrek sakallara sahip olanlar için sakal ekimi özellikle daha gür sakallara sahip olunmasını sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Farklı nedenlerden dolayı düzgün çıkmayan sakalları düzeltmek amacıyla da uygulama yapılabilir.

Sakal ekimi işlemi yapılmadan önce gerçekleştirilecek olan kontroller özellikle kişide sakal ekimi yapılacak alanların belirlenmesini sağlar. FUE tekniği ile yapılan sakal ekimi işleminde sakalların doğal çıkış yönüne göre açılacak kanallar ve seçilecek kökler ile naturel görüntü yakalamak mümkündür. Öncelikle kişinin beklentilerinin yapılacak olan görüşmeler sayesinde ayrıntılı şekilde belirlenmesi gerekir. Daha sonrasında uygulama aşamasına geçilebilir.

Sakal Ekimi Neden Yapılır?

Sakal ekimi erkeklerde görünüm açısından problem yaşamasına neden olan sakalların daha gür ve istenilen şekilde görünmesi sağlanabilir.

Sakallarda farklı nedenlerden dolayı seyrelme problemi doğuştan olabileceği gibi ileriki yaşlarda da ortaya çıkabilir. Bu durumda özellikle gür sakallara sahip olmak isteyenler için yapılacak olan sakal ekimi işlemleri sakalların istenilen görüntüye gelmesini sağlar.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

İlk aşamada iyi bir planlama yapılması gerekir. Bunun için kişinin sakal yapısının incelenmesi gerekir. Seyrekliğin oluştuğu bölgelere yapılacak olan sakal ekimi işlemleri için gerekli analizlerin yapılmasının ardından uygulama aşamasına geçilebilir. Cilt işaretleme kalemleri yüzde oluşturulacak olan çizim sayesinde ekim işlemi yapılacak olan bölgeler belirlenir. Ense bölgesinden alınan kıl kökleri istenilen bölgelere ekilir. Kanallar anatomik ve doğal sakal çıkış açısına uymayan açılmaz ise kötü görüntüler oluşabilir. İlk etapta ekilen saç kökleri yüzde ince çıkacak fakat 6 ay sonra sakal yeterli kalınlığına ulaşacaktır.

Sakal Ekimi Fiyatları

Erkeklerde özellikle farklı ölçülerde sakal oluşumu sağlanması için kullanılacak olan teknikler değişebilir. Bu nedenle sakal ekimi teknikleri hastalar için yapılacak olan görüşmeler sonucunda doktorunuz tarafından belirlenecektir. Uygun olan teknik üzerinden, işlemi yapan hekimin deneyimi ve ameliyatı olacağınız yerin hizmet standartları sakal ekim fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerdir.

Bilgilendirme ve tanıtım kapsamında sitemizde yanıltıcı, abartılı, doğruluğu bilimsel olarak kanıtlanmamış bilgiler ve talep yaratmaya yönelik açıklamalar yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. 

 

ARA