fbpx
Clinista™ 2016 | Saç Ekimi
saç ekimi clinista
Saç-ekimi @tr

Traşsız Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır?

Traşsız saç ekimi ön çizgisinde, sadece tepe bölgesinde ve kafasının çeşitli noktalarında kısmi dökülmeler ya da genel seyreklik halinde seyreden saç dökülmelerinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Verici bölge, implantasyon methodu Micro-Fue ya da DHI yöntemi de olsa traş edilir. Ekim yapılacak alandaki saçlar genellikle traş edilmez.

Traşsız saç ekimi geldiğinde akla kafanın hiç traş edilmemesi gelse de ense kısmında kısmi olarak traş yapılmaktadır. Ense bölgesini traş ederken iki çeşit traş uygulanır.

Amerikan traşı yapılarak uygulanan traşsız saç ekimi:

Bu yöntemde saç ekimi yaptırmak isteyen kişi saçlarını resimde görülen şekilde ense bölgesi 1-2 numara olacak şekilde traş ettirir. Alım traş edilmiş bölgeden yapılır, alınan kökler genel seyreklik, veya kısmi dökülme olan bölgelere ekilir.

Ense hızlı bir şekilde iyileştiğinden, ve tepe bölgesindeki saçlar kesilmediğinden kişiler sosyal hayatlarına hızlı bir şekilde dönebilirler.

Traş edilen alan büyük olduğundan yüksek rakamlarda kök alınabilir.

 

 

 

 

Pencere şeklinde traş yapılarak uygulanan traşsız saç ekimi:

Bu yöntemde saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin ensesindeki saçların uzun olması gerekmektedir. Resimde görülen şekilde ensesindeki saçlar kaldırılarak sadece ufak bir alanda traş yapılır. Traş yapılan alanı üstteki uzun saçlar kapatacağı için dışarıdan işlem yapıldığı fark edilmez. Bu yöntemde alınacak kök sayısı nispeten daha düşük olacağı için, kısmi ufak alanlarda dökülmeleri olan kişiler için uygundur.

 

Traşsız Saç ekimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler;

Traşsız saç ekimi kişilerin operasyon sonrası estetik kaygılarını kısmen azaltmak geliştirilen bir yöntem olmakla beraber, uygunluk durumu şartı aranmak kaydıyla uygulanabilir. Uygun olup olmadığınızı öğrenmek için saç ekim uzmanınızla görüşmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca bu yöntemde saçlar kesilmediğinden dolayı, ciltte saçlardan dolayı nemli bir ortam oluşabilir. Bu nemli ortam alım ve ekim yapılan kısımlarda kısmi enfeksiyonlara yol açabileceğinden ciddi bir tedavi protokolü izlenmesi gerekir. Yöntemin temizlik yönünden daha çok çaba gerektiren bir yöntem olduğu kişilere detaylı şekilde anlatılmalıdır.

Sizde traşsız saç ekimine uygunluğunuzu öğrenmek ve diğer sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim