Van Saç Ekimi farklı sebeplerden dolayı saç kaybı yaşayan kişilerin gene eskisi gibi sağlıklı ve uzun ömürlü saçlarına tekrar kavuşmak için geçirdiği operasyondur. Van Saç Ekim Merkezi olarak, geçirilen bu operasyonların aslında insanların düşündüğü kadar acılı ve zor bir operasyon olmadığına garanti ediyoruz. Van Saç Ekim Saç dökülmesinin çeşitli sebepleri olabilir bunlar; doğuştan genetik, sonradan geçirilen bir kaza veya bir hastalık sebebiyle olabiliyor.

Van Saç Ekimi, saç ekimi konusunda uzman kişiler tarafından son teknolojiler kullanılarak sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Saç dökülmesi genellikle yaşın ilerlemesiyle artan bir durumdur. Normal şartlarda günlük belli sayıda bir saç tüyü dökülmesi normal karşılanır fakat bunun arttığı ve aşırılığa kaçtığı durumlarda uzman desteği almak şarttır. Saç ekimi eskisi kadar zorlu bir süreç değil aksine artık hızlı ve kolay bir hal almıştır.


Saç ekimi hangi yaştan itibaren yapılır? Saç ekimi uzmanlar tarafından önerilen yaş aralığı 19-20 yaş itibariyle yapılmak için uygun görülmektedir. Saç ekiminde aslında önemli olan konu kişinin yeterli sayıda dayanıklı saç köküne sahip olup olmadığıdır. Yeterli sayıda saç kökü olmasıyla kişinin belirli bölgelerinden alınan kökler kellik olan kısımlara aktarılarak operasyon gerçekleştirilmektedir.

Van Saç Ekim FUE

Saç ekiminde en çok kullanılan yöntemlerden biri FUE yöntemidir. FUE yöntemi kısaca saç köklerinin tek tek alınıp diğer seyrek olan saç kısmına eklenmesi işlemidir. Oldukça fazla avantajlı olan bu yöntem insanlar tarafından daha sık tercih edilir. Bu yöntem oldukça etkili ve kellik olan kısımda güçlü ve sağlıklı saç kökünün çıkmasını sağlamaktadır. Saç ekimi hemen sonuç alınan değil daha çok bir süreç olarak düşünülmelidir. Van Saç Ekim olarak bu yöntemi uzman kadro ve üstün sağlık teknolojisi ile sizlere sunmaktayız.

Bu yöntem en doğal ve en sıkı saç görünümüne sahip olunan başarılı bir yöntemdir. Van Saç Ekimi uzun bir süredir bu konuda profesyonel hizmet vermektedir. Donör bölgelerden alınan kökler dökülmemeye ve daha sıkı bir görünüm yaratır. Bu yöntemin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

● Kesim ve dikiş gerektirmeyen bir yöntemdir.
● Saçlar tek tek alınıp kel olan bölgeye yerleştirilir
● İşlem ortalama 6-7 saat sürmektedir.
● Kişinin tercihine de dayalı olarak lokal anestezi yapılabilir.

Van Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi için uygun görülen ve uzmanların tavsiye ettiği yaş aralığı 22 yaş ve sonrasıdır. Bazı kişiler bu işlemin 18 yaşa çekilebileceğini savunsada biz daha sağlıklı olması açısından 22 yaş kriterini önemsemekteyiz. Van Saç Ekimi olarak yüzlerce mutlu müşteri portfolyosuna sahibiz. Sizde saç dökülmesinden rahatsız ve bundan kurtulmaya karar verdiyseniz. Van Saç Ekimi Merkezi ekibimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.