fbpx
Clinista™ 2016 | Saç Ekimi
Saç-ekimi @tr

Yara İzine Saç Ekimi

Saçlar görsel anlamda hem erkek hem de bayanlar için oldukça önemli organların başında gelmektedir. Hatta görselliğe en fazla etki eden noktamız saçlarımızdır. Bu sebeple insanlar saçları ile ilgili her ayrıntıya dikkat etmektedirler. Ama bazen istenmeyen kazalar veya çocukluktan meydana gelen çeşitli yaramazlıklar neticesinde kafa kısmında yaralar ve izler olmakta ve bu yerlerde saç kaybı görülmektedir. Yara izine saç ekimi operasyonları ile artık buralarda da saçların çıkması sağlanmaktadır.

Bu yöntem normal saç ekim yöntemlerine göre daha dikkatli olunması ve kaliteli bir operasyon gerektiren işlemlerdir. Çünkü yara izine saç ekimi operasyonlarında doğallığın yakalanması normal saç ekim yöntemlerine göre daha zor olabilmektedir. Bu sebeple yara izine saç ekiminde operasyonun yapacak kişilerin alanında oldukça uzman olması gerekmektedir.

Yara İzine Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Yara izine ekimi operasyonu FUE saç ekimi mantığı ile yapılan operasyonlardan biridir. Gerçekleştirilen operasyon ortalama yaranın büyüklüğüne ve yapılacak kök ekimi sayısına göre değişmektedir. Yara izine yapılan saç ekimi işlemlerinden sonra kişi eğer operasyon sırasında herhangi bir aksilik ile karşılaşılmamışsa aynı gün taburcu edilmektedir. Saç ekiminde özellikle enseden alınan saç kökleri yara olan bölgelere oldukça estetik bir şekilde ekilme işlemi yapılmaktadır. Burada önemli nokta yaranını tamamen kapanmasının sağlanması bunu yaparken de görsel anlamda bütünlüğün sağlanması gerekliliğidir.

Yara İzine Saç Ekimi Operasyonlarında Doğallık

Özellikle diğer saç ekim işlemlerine göre bu doğallık daha zor sağlanabilmektedir. Çünkü yara izleri kişilerde fiziksel olduğu kadar psikolojik bir sorunda yaratmaktadır. Ve bu sebeple doğal bir yara izine saç ekimi kişiyi görsel anlamda olduğu kadar psikolojik anlamda da rahatlatmaktadır.

Yara İzine Saç Ekimi Fiyatları;

Bu sebeple bu hizmeti profesyonelce sunan firmamlar kişiye yapılacak testler ve bilgisayarlı işlemler sonucunda gerekli kıl kökü sayısına göre belirlenmektedir. Bu sebeple gerekli işlemler öncesinde kesinlikle net bir fiyat ifade edilmemesi gerekmektedir.