Medikal Ekibimiz

Dr. Ahmet AYIK

Dr. Ahmet AYIK, 2010 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine Beykent Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programında başladı.

06-2010 / 01 Mart 2014 tarihlerinde Türkiye Sağlık Bakanlığı Pendik / İSTANBUL’da aile hekimi olarak göreve başladı. 01 Mart 2014/15 Haziran 2016’da Via Hastanesi Sancaktepe / İSTANBUL’da Acil Hekim olarak çalıştı.

15 Haziran 2016’da ABD Gebze / İSTANBUL Johns Hopkins Hastanesi’ne bağlı Anadolu Sağlık Merkezi’nde Acil Hekim olarak çalıştı. Acil ve genel tıp konusunda yüksek deneyim kazandıktan sonra Medikal Estetik prosedürler ve Saç Ekimi hakkında eğitim almaya başladı. Okan Üniversitesi Hastanesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından yeterlilik sertifikasına sahip olan doktorumuz  2017 yılından bu yana Clinista bünyesinde saç ekim cerrahisi yapmaktadır.

Mikro-fue saç ekimi, mikro-fue kaş ekimi ve mikro-fue sakal ekimi gibi farklı saç ekimi türlerini gerçekleştirebilir, kontrol edebilir ve koordine edebilir. Ayrıca kafa derisi ve yüzde farklı bölgelerde mikro fue saç ekimi ile yanlış yapılan saç ekimlerinden sonra oluşan yaraları tedavi etme konusunda deneyimlidir.

Dr. Ahmet AYIK

Saç Ekim Cerrahı
PhD, MSc Onur Gürcan Ergen

2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. 2014 yılında İtalyan hastaları İtalyan Plastik ve ISHRS yönetim kurulu koordinatörü Prof.Dr. Luigi Catania: İtalya ve İtalya’daki koordinasyonu altında özel ve hasta temelli deneyimler kazandı.

 Onur Gürcan Ergen, yüksek lisans eğitimine 2015 yılında aynı üniversitede Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde başladı. Yüksek lisans öğrenimini sürdürürken Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma Hastanesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Araştırmasını yaparken bir yıl içinde devlet hastanesinin plastik cerrahi bölümünde 500’den fazla hastayı ziyaret etti.

Kamu ve özel hastanelerde plastik cerrahi bölümlerinde tedavi edilen hastalar için epidemiyolojik araştırma üzerine tezini yazdı. 2017 yılında halk sağlığı ve sağlık yönetiminde usta bilim adamı oldu. Araştırmalarını yaparken saç ekimi cerrahisinde farklı özel hastanelerde çalıştı.

Saç ekimi ameliyatı için İstanbul’a gelen hastaların rahatı ve tedavilerine odaklandı. Farklı milletlerden olan hastalarla çalışırken tedavi süreçleri hakkında deneyim kazandı.2016 yılında Okan Üniversitesi işbirliğiyle Okan Üniversitesi Saç Ekimi bölümünü kurdu. Kökeni itibariyle saç ekimi departmanının her sürecinde olmuştur. Halen İstanbul’da 50.000 m2 tanınmış Üniversite Hastanesi’nin saç ekimi bölümünü koordine etmektedir.

PhD, MSc Onur Gürcan Ergen

Halk Sağlığı Uzmanı